• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Працівники "Укрлендфармінг" і "Авангарду" влаштували САП яєчну блокаду (ФОТО, ВІДЕО)

Співробітники агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" продовжили безстрокову акцію протесту біля будівлі САП, вимагаю виконати рішення суду і скасувати постанову про відновлення кримінальної справи щодо власника компанії Олега Бахматюка
Реклама на dsnews.ua

На цей раз протестувальники виставили лотки з курячими яйцями прямо біля входу в САП, передає "ДС".

Яйца на входе: работники "Укрлендфарминга" и "Авангарда" требуют от прокуроров САП выполнить решение суда

Gepostet von Деловая столица am Sonntag, 5. Juli 2020

Нагадаємо, 2 липня десятки співробітників агрохолдингу "Укрлендфармінг" (УЛФ) прийшли до офісу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вимагаючи від її керівника Назара Холодницкого виконати рішення Печерського районного суду Києва. По завершенні мітингу вони передали в САП відповідне звернення з 27 тисячами підписів. Крім того, мітингувальники пообіцяли продовжувати свою акцію до тих пір, поки не буде виконано їхню вимогу. 3 липня акція під САП була продовжена.

В ході сьогоднішньої акції працівники агрохолдингів повністю заклали вхід в будівлю антикорупційної прокуратури яйцями.

Крім того, в'їзд на територію відомства також був "заблокований" яєчними лотками.

Як повідомлялося, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ. Сам Бахматюк заявив, що справа проти нього політично вмотивована і "замовлена" особисто екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом.

"Цю постанову було винесено Касько в змові з екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Касько зробив заручником велику і важливу для економіки країни компанію", - прокоментував Бахматюк.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. "Ми сподіваємося, що так воно і буде: компанія повернеться до нормального життя, а ми повернемося до нормального діалогу в державі, зможемо нормально працювати і платити податки. Ситуація дає нам надію, що САП імплементує рішення суду і скасує підозри, які були висунуті учасникам цієї справи. Сподіваюся, результат можна очікувати вже наступного тижня", - сказав Олег Бахматюк 27 червня у коментарі AgroPolit.com.

Між тим Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду. Член Ради громадського контролю НАБУ юрист Тетяна Козаченко розкритикувала позицію відомства, зазначивши, що "характер дій НАБУ в цій ситуації зараз нічим не відрізняється від того, з чим НАБУ "бореться".

Вона підкреслила, що постанова Касько про поновлення справи "було винесено з численними порушеннями, що підтвердив і суд".

Як відомо, справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua