• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Працедавець не має права вимагати ПЛР-тест після лікарняного, — МОЗ

Реклама на dsnews.ua

Співробітник, який вилікувався від COVID-19, не повинен пред'являти негативний результат ПЛР-тесту для допуску на роботу після лікарняного. Така вимога роботодавців суперечить законодавству

Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу 5 листопада, передає "ДС".

"Велика кількість керівників установ чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Хочу сказати, що це суперечить чинному законодавству", — сказав він.

При цьому Ляшко підкреслив, що закриття лікарняного може відбутися з трьох причин, які прописані в стандарті надання медичної допомоги інфікованим коронавірусом: проходить 10 днів від першого дня появи симптомів, при цьому три дні симптоми відсутні; 10 днів від отримання позитивного результату ПЛР-тесту, при цьому три дні симптоми відсутні; отримання негативного результату тесту ПЛР.

"Всі ці три чинники є рівноцінними при вирішенні про закриття лікарняного. Тому не повинно бути ніякого буллінг, ми можемо спокійно допускати людей, які перехворіли, в колектив. Є рекомендації ВООЗ і стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо один з цих критеріїв дотримано, то людина не може інфікувати інших ", — уточнив лікар.

    Реклама на dsnews.ua