• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Рада дозволила продавати ліки через Інтернет

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України схвалила законопроєкт, який закріплює основні вимоги до дистанційної торгівлі лікарськими засобами

Відповідний законопроєкт №3615-1 у другому читанні та в цілому підтримали 258 народних депутатів, передає "ДС".

Так, згідно з документом, суб'єкт господарювання, який має ліцензію на здійснення роздрібної торгівлі ліками, зможе вести торгівлю за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем дистанційно, а також здійснювати доставку ліків покупцям.

При цьому даними суб'єкт повинен бути внесений до переліку суб'єктів, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами; інформація про право ліцензіата здійснювати електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами повинна міститися в ліцензійному реєстрі з виробництва лікарських засобів (в умовах аптеки), оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

На сайті суб'єкта господарювання повинна бути опція надання консультацій фармацевтом в разі необхідності при замовленні лікарських засобів через сайт аптеки.

Крім того, повинні бути власна служба доставки і обладнання, яке забезпечує дотримання визначених виробником умов зберігання лікарських засобів при їх транспортуванні.

Також дозволено залучення на договірних засадах кур'єрських служб і поштових операторів за умови наявності у них спеціального обладнання для доставки.

При цьому буде заборонена електронна торгівля рецептурними препаратами (крім випадків надання електронного рецепта), наркотичними, психотропними лікарськими препаратами, прекурсорами, сильнодіючими, отруйними, радіоактивними та імунобіологічними лікарськими засобами, оптова електронна торгівля ліками.

Також заборонено встановлення мінімального розміру замовлення.

Як зазначається в законі, відповідальність за якість ліків та умови їхнього зберігання при транспортуванні буде нести продавець.

Після підписання президентом закон набуває чинності на наступний день після оприлюднення, вступає в дію — через 3 місяці після вступу в силу.

    Реклама на dsnews.ua