• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Раді запропонували карати за підробку COVID-тестів

Реклама на dsnews.ua

До Верховної Ради внесено проєкт закону №4491, який передбачає введення штрафів за підробку результатів тестів на коронавірус

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Комітету Верховної Ради з питань здоровʼя нації, медичної допомоги і медичного страхування, передає "ДС".

"Даний законопроєкт розроблений з метою захисту наших громадян від підробної медичної продукції, до якої, у тому числі належать і тести на коронавірус", — йдеться в повідомленні.

Так, документ передбачає за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованої медичної продукції позбавлення волі на строк від пʼяти до восьми років зі штрафом від 5 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 — 170 тис. грн).

Більш суворе покарання загрожує за ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою, медичним або фармацевтичним працівником, або за допомогою інформаційних систем, в тому числі інтернету, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоровʼя людини.

Вони будуть каратися позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Як повідомляла "ДС", в Україні протягом минулого тижня, з 7 по 13 грудня, зробили 244 391 ПЛР-тест на COVID-19. Це на 34,8 тисяч або приблизно на 12% менше, ніж тижнем раніше.

    Реклама на dsnews.ua