• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Рішення у справі "скіфського золота" винесуть до серпня, але це не кінець, — адвокат

Апеляційний суд Амстердама може прийняти рішення по так званій справі про колекцію "скіфського золота" протягом трьох місяців, однак воно буде оскаржене

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав нідерландський адвокат Маартен Сандерс, який представляє інтереси України, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Ми очікуємо, що суд ухвалить рішення протягом 3 місяців, якщо нам пощастить — через 6 тижнів. Якщо ми виграємо або програємо, обидві сторони підуть до Верховного суду після цього. Так, це все не закінчиться через 3 місяці», — визнав він.

Він зазначив, що в четвер, 22 квітня, суд з самого ранку знову заслуховує сторони в цій справі.

«Ми вже робили щось схоже тут два роки тому. Згодом суд задовольнив прохання України щодо відведення головуючого судді. Це дало нам можливість провести наступне слухання. Тож ми знову запропонуємо суду застосувати до цієї справи конвенцію ЮНЕСКО. Конвенція ЮНЕСКО про культурну спадщину дуже важлива для цієї справи. Але в проміжному рішенні два роки тому суд сказав, що вона не застосовується. Тому наша сьогоднішня головна мета — переконати суд у протилежному, що такий висновок був зроблений суддею, який отримав відвід, і справу потрібно розглядати з точки зору конвенції ЮНЕСКО», — підкреслив адвокат.

Відзначимо, Україна домагалася відведення судді Апеляційного суду Амстердама, який протягом декількох років представляв інтереси російської компанії "Промнефтьстрой", що є зацікавленою стороною в цій справі.

Нагадаємо, конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник після анексії Криму Російською Федерацією. Саме в цей час експонати знаходилися на виставці в Амстердамі.

Після завершення виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національного музею історії України, який був визначений їх зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua