• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Російський монарх і чоловік Іван: всесвітньовідомий форум осоромився через статтю про княгиню Ольгу

На сайті Світового економічного форуму 8 березня зʼявилася стаття про шістьох жінок, що змінили світову історію. Розділ про Київську княгиню Ольгу рясніє історичними неточностями та помилками 

Реклама на dsnews.ua

На статтю звернув увагу народний депутат фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко, інформує "ДС".

"По-перше, її (княгиню Ольгу) чомусь назвали "російським монархом", а Київську Русь — "предком російської держави". По-друге, для повного абсурду, князя Ігоря (чоловіка Ольги) перейменували в Івана. Сподіваюсь, тому хто писав цю статтю, проведуть відповідний урок історії і розкажуть, що в часи княгині Ольги до заснування міста Москва лишалося ще дві сотні років", — написав Гончаренко у себе в Facebook.

Зауважимо, що станом на 11.40 11 березня статтю про видатних жінок, зокрема розділ про княгиню Ольгу, на сайті Світового економічного форуму не виправили. Більш того, в англомовній версії статті присутнє неправильне написання української столиці: замість Kyiv вжито "російське" Kiev.

Автора статті під назвою "Шість легендарних жінок, які сформували світ: від гавайської королеви до китайської імператриці" не вказано. "Компанію" Київській княгині, яка правила з 945 по 964 рр., склали імператриця Феодора, королева Ліліуокалані, імператриця У Цзетянь та інші.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua