• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Росія за допомогою вакцинації реалізує "політику зі знищення утриманців" в ОРДЛО, — Гармаш

Смертність від коронавірусу в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) за "офіційними" даними так званої місцевої адміністрації перевищує 8%

"Супутник V"
"Супутник V"
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ" розповів Сергій Гармаш, журналіст і представник української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ), передає "ДС".

Місцеве населення вакцинують російським препаратом "Супутник V", проте кількість смертей не знижується, підкреслив він.

"Сьогодні моя людина з Донецька надіслала матеріал із приводу COVID-19. Навіть за їхньою "офіційною" статистикою смертність в ОРДЛО — більше восьми відсотків. Це світове лідерство. Але сьогодні там іде вакцинація російським "Супутником". Владі ОРДЛО потрібно показати її ефективність. В такому випадку повинна знижуватися статистика смертності. А цього не відбувається. Лікарі повідомляють про те, що їх змушують приховувати правду, підтасовувати тести і діагнози", — сказав Гармаш.

За словами представника України в ТКГ, право на безкоштовну вакцинацію на окупованому Донбасі мають військові і бюджетники. Пенсіонери ж зобов'язані попередньо здати тест на антитіла до коронавірусу, який коштує 3200 рублів. Середня ж пенсія в "ДНР" становить близько 5000 рублів.

"Може пенсіонер здати такий тест? Зрозуміло, що ні. Ось таке обмеження доступу непрацездатних людей до врятування свого життя. Це політика по знищенню утриманців. Зараз Росія змушена платити їм пенсії, на що потрібно багато грошей. Тому вирішує проблему зменшення своїх витрат таким чином — обмежує доступ до медичної допомоги", — пояснив журналіст.

Крім цього, за словами Гармаша, Росія агітує працездатне населення виїжджати з ОРДЛО на територію РФ. "Нелояльних" же людей стимулюють до виїзду в Україну. Таким чином Донбас хочуть перетворити на російську військову базу.

"Мета — зменшити населення і прибрати нелояльних. Тоді Донбас перетворюється фактично на російську військову базу. Росії вигідний абхазький варіант "консервації" конфлікту: він мало стріляє і не турбує "глибоко стурбований" світ, але в будь-який момент його можна задіяти і за необхідності почати стріляти. При цьому зміст такого інструменту не вимагає великих грошових витрат через невелику кількість населення. Ось таку модель майбутнього придумали в Москві для окупованого Донбасу. Така сумна реальність", — розповів Гармаш.

Нагадаємо, ватажок "ЛНР" Пасічник відмовився від щеплення "Супутником V" через масу протипоказань і побічних ефектів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua