• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Росія знову почала блокувати українські кораблі в районі Керченської протоки

Реклама на dsnews.ua
Росія всупереч міжнародному праву продовжує перешкоджати руху кораблів через аннексированный Керченську протоку

З-за протиправних дій РФ поблизу протоки спостерігається значне скупчення кораблів, повідомляє "ДС" з посиланням на заяву Державної прикордонної служби України.

Станом на ранок 7 грудня на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу через Керченську протоку перебувають понад 140 суден, 98 з яких з боку Чорного моря.

"Наприкінці листопада кількість суден у Керченській протоці становила понад 400, хоча в перші дні грудня ситуація трохи стабілізувалася і кілька днів тому їх кількість знизилася до 105, зараз знову фіксується збільшення", - йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті ДПСУ.

Українські прикордонники наголошують, що "країна-агресор навмисно продовжує порушувати норми Конвенції ООН з морського права 1982 року та Угоди між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки 2003 року, і змушує українські та іноземні торгові судна тривалий проміжок часу чекати прохід".

"При цьому окупанти створюють перешкоди саме кораблям, що направляються в українські порти. Всього за минулу добу через Керченську протоку вони пропустили лише 41 судно в обох напрямках, з яких 8 суден саме/в порти України. При цьому останні піддавалися перевірці представниками ФСБ Росії", - повідомила Держприкордонслужба.

"Крім порушення норм міжнародного права, Росія також не враховує ризик виникнення аварійних ситуацій через збільшення та накопичення суден на якірних стоянках", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українським військовополоненим було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ").

Все про російської агресії в Азовському морі і про введення воєнного стану в Україні читайте тут

    Реклама на dsnews.ua