• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Російські солдати знищили в заповіднику Херсонес античну садибу

Реклама на dsnews.ua
Чиновники наживо побачили, як пам'ятки старовини заливають бетоном

У аннексированном Криму російські окупанти знищили античну садибу на мисі Херсонес. Про це розповів так званий "начальник управління охорони об'єктів культурної спадщини" Денис Проценко, повідомляє "ДС" з посиланням на "Крыминформ".

"На цьому місці, ймовірно, знаходиться антична садиба, об'єкт культурної спадщини федерального значення заповідника "Херсонес Таврійський". Припускаємо, що цей об'єкт знищений", - сказав Проценко.

Він повідомив, що після отримання інформації про проведення земляних та інших будівельних робіт на військовому об'єкті на мисі Херсонес були зроблені спроби перевірити інформацію.

"Ми дуже довго намагалися потрапити на мис Херсонес. Лише з допомогою військового прокурора був дозволений доступ дуже обмеженому колу осіб, тих, хто безпосередньо займається наглядом", - зазначив Проценко.

Проценко розповів, що фотографувати на об'єкті їм "не дозволили, документацію не надали". "Але те, що ми наживо побачили, лягло в акт огляду. Виритий котлован 250 на 250 метрів 2 метри глибиною, залитий бетоном", - уточнив він.

За словами Проценка, винних можуть притягнути до відповідальності через суд. "У межах повноважень ми написали лист військового прокурора, щоб він вжив заходів реагування згідно з компетенцією", - уклав він.

"На мисі Херсонес знищене антична садиба і відновленню не підлягає. Що заважало військовим провести обстеження території, а вже потім будувати?" - додав "депутат" Ігор Соловйов.

Як повідомляла "ДС", що знаходиться в аннексированном Росією Криму музей-заповідник "Херсонес-Таврійський" внесений до списку найбільш небезпечних для відвідування туристичних об'єктів. складений Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Нагадаємо, ЮНЕСКО не визнає, що музей-заповідник "Херсонес Таврійський" знаходиться під відповідальністю Росії, який президент РФ Володимир Путін вніс у список особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів РФ в грудні 2015 року.

    Реклама на dsnews.ua