• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Керівництво "Рівнеазоту" хотіло приховати аварію, — глава Держекоінспекції

Керівництво хімічного підприємства "Рівнеазот", ймовірно, намагалося приховати факт аварії, проте резонанс не дозволив цього зробити

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований в ефірі "Радіо НВ", передає "ДС".

"Була проведена в Рівненській області нарада з органами центральної влади, місцевого самоврядування, ДСНС, лабораторного центру МОЗ, Держспоживслужбою та іншими структурними підрозділами, Нацполіцією. Я також брав участь у ній. І, знаєте, більшість колег доповіло, що їм стало відомо про аварію, на жаль, зі ЗМІ, дзвінків громадськості, з інших джерел, а не за ініціативи підприємства. Тому така підозра виникла, що підприємство, мабуть, хотіло приховати цю надзвичайну подію", — припустив Мальований.

Глава екоінспекції додав, що з учорашнього дня регулярно проводять заміри якості повітря. За результатами різних лабораторних досліджень гранично допустимі концентрації шкідливих речовин не перевищені, тобто атмосферне повітря безпечне.

Також фахівці екоінспекції відібрали проби зразків грунту, результати дослідження стануть відомі за кілька днів.

Нагадаємо, увечері 20 липня на заводі "Рівнеазот" сталася аварійна зупинка агрегату цеху азотної кислоти. Над територією заводу помітили густу оранжеву хмара. Однак фахівці ДСНС стверджують, що не виявили в повітрі шкідливих речовин.

Поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 273 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах).

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський розпорядився провести перевірки на всіх хімічно небезпечних обʼєктах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua