• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Російська прихід Майамі замість Москви пішов у Константинопольський патріархат

Реклама на dsnews.ua
Найбільший російський православний прихід Флориди перейшов в юрисдикцію Американської архієпископії Константинопольської церкви

Про це повідомив настоятель парафії архімандрит Олександр (Біла), інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Наш прихід взяла під свій омофор Американська архиєпископія православного Вселенського патріархату. Мені зберегли священицький сан, право звершувати богослужіння, носити рясу та хрест. Парафії святої Матрони дано право служити за звичним нам старим календарем і церковнослов'янською мовою. Нам з вами дарували не тільки покрив патріархату, в якому знаходиться свята гора Афон, але й захист уряду Сполучених Штатів. Вам більше не доведеться робити вибір між свободою совісті і свободою слова", - заявив настоятель у зверненні до парафіян, які зібралися в храмі.

Як пояснила член парафіяльної ради Анастасія Горшкова, прихід Матрони Московської в Майамі був створений в 2011 році піклуванням російськомовної діаспори та архімандритом Олександром (Белей), отримавши благословення першоієрарха Руської зарубіжної церкви митрополита Іларіона. У 2015 році парафіяни придбали у власність колишню церква методистів, яку переобладнали за православною традицією.

"В останні місяці групою осіб була розгорнута масована кампанія проти настоятеля. Їх наклепи на священика мали важкі наслідки для приходу. Створена РПЦЗ (Російська православна церква закордоном, - "ДС") слідча комісія паралізувала нормальну життєдіяльність приходу, створила інформаційну напруженість навколо собору", - розповіла співрозмовниця агентства.

Бажаючи врятуватися від несправедливих гонінь, прихід звертався за допомогою до патріарха Кирила, але так як РПЦЗ є самокерованою церквою у складі РПЦ, підтримки він не отримав, і наступним кроком віруючих стало звернення за допомогою в Американську архієпископію Константинополя, зазначила Горшкова.

    Реклама на dsnews.ua