• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

СБУ попросила зупинити будівництво "свого" будинку в Голосієво через протести киян

Реклама на dsnews.ua
В СБУ натякнули, що це ненадовго, оскільки їх "учасники АТО" чекають в нетерпінні

Служба безпеки України звернулася до забудовника з проханням призупинити будівництво житлових будинків у Києві по вул. Потєхіна 9, частина квартир в яких повинні були передати для працівників СБУ. Як передає "ДС", про це повідомила речник СБУ Олену Гітлянську на своїй сторінці в Facebook.

"Із-за соціальної напруженості, яка виникла у зв'язку з будівництвом по вулиці Потєхіна, 9 у Голосіївському районі міста Києва, СБУ звернулася до забудовника з пропозицією призупинити роботи. Служба йде на такий крок, незважаючи на те, що сотні учасників антитерористичної операції, для яких будується житло, чекають", - написала Гітлянську.

Через соціальну напругу, яка виникла у зв’язку з будівництвом по вулиці Потєхіна, 9 у Голосіївському районі міста...

Gepostet von Гітлянська Олена am Mittwoch, 27. Januar 2016

За словами речника СБУ, важливо враховувати інтереси всіх громадян України. "Тому ми закликаємо противників будівництва до конструктивного і відкритого діалогу, а не тільки до протестних і піар-акціях навколо забудови території військової частини", - сказала вона.

Разом з тим Гітлянську зазначила, що СБУ не має правових підстав ініціативно зупинити будівництво. Зведення житлових будинків за вказаною адресою здійснюється на підставі розробленої містобудівної документації та дозволу на виконання будівельних виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, у встановленому законодавством порядку.

Як повідомляла "ДС", СБУ у 2014 році замовила будівництво житлових будинків на ділянці площею 4,6114 га по вул. Полковника Потєхіна, 9 у Голосіївському районі Києва. За умовами конкурсу, із загального числа квартир приблизно 329 квартир житловою площею не менше 17,6251 тис. кв. м будуть передані СБУ. Також забудовник зобов'язаний компенсувати СБУ витрати у розмірі 183,688 тис. грн за оформлення прав постійного користування на земельну ділянку, зелені насадження на якому не видалені, а також отримання містобудівних умов та ін.

Однак громада Голосіївського району вже кілька тижнів блокує будівництво на вулиці Потєхіна, 9 з вимогою припинити забудову території військової частини №Е6133А, яка безпосередньо прилягає до Національного природного парку "Голосіїв".

Читайте також:

Активісти стверджують, що будівництво загрожує не тільки комунальним та транспортним колапсом в Голосіївському районі столиці, але і знищенням Національного природного парку, що входить до Природно-заповідний фонд України. На знак протесту активісти перекривали дорогу. Також вони заявляли, що проти них використовували титушек.

    Реклама на dsnews.ua