• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Шкарлет пропонує скасувати ЗНО для заочників

Реклама на dsnews.ua

Для тих, хто поступає на заочні відділення вузів, можна було б скасувати обов'язкову на сьогодні вимогу щодо здачі ЗНО

Про це в. о. міністра освіти Сергій Шкарлет заявив в інтерв'ю "Лівому берегу", передає "ДС".

"Я завжди кажу так: ось є певна думка, дискусія, давайте подумаємо про цю ситуацію. Щодо ЗНО з заочного навчання. От уявіть, людина працює, має професійні навички і йому потрібно формально підтвердити свої знання, отримати унормировану державою скоринку. Цей чоловік закінчив навчальний заклад років 20 тому і хоче вчитися на заочному, за профілем, без відриву від роботи і не на бюджеті. Чому йому не дати шанс? Із забороною в майбутньому переводитися на денну форму навчання або отримувати бюджетне фінансування. І на дипломі ззаду або в додатку написати, що людина закінчив заочну форму навчання. Єдиний аргумент проти: ми видаємо один диплом. Це можна виправити. У Радянському союзі завжди показували, що людина закінчила заочну форму, і нічого такого. Ну, яка різниця?", - сказав Шкарлет.

Також він запропонував кореспонденту видання здати ЗНО "для інтересу". І заявив, що сам він, на його думку, здав би ЗНО, "звичайно, не на вищий бал" лише завдяки тому, що регулярно займається з власною дитиною. Загалом, на думку в. о. міністра, доросла людина має невеликі шанси на ЗНО.

Разом з тим Шкарлет у випадку з абітурієнтами денних відділень вважає ЗНО єдиним на сьогодні інструментом, який "зрівняв у можливостях багату і бідну дитину, сільського і міського. Доповнюючи ЗНО регіональним і галузевим коефіцієнтом, ми тим самим вирівнюємо вступ", - додав він.

    Реклама на dsnews.ua