• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Скандал зі "Супутником V" в Україні: "Слуга" заявила про зв'язок харківської фармкомпанії з ексміністром Януковича

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що фармацевтичну компанію "Біолік" пов'язують із Раїсою Богатирьовою — ексміністром охорони здоров'я часів президентства Віктора Януковича

Про це вона написала в своєму Telegram-каналі, коментуючи повідомлення в ЗМІ, що "Біолік" нібито почне випускати російську вакцину від COVID-19 "Супутник V", передає "ДС".

"АТ "Біолік" — стара, просто перейменована фармацевтична компанія ВАТ "Фармстандарт-Біолік", яку повʼязують безпосередньо з ексміністром охорони здоровʼя Раїсою Богатирьовою", — написала "слуга".

За її словами, офіційно фірмою володіє кіпрська Vilkom Services Limited, а нею ще одна така ж і кіпріот Дімітракіс Пападімітріу.

"Син Раїси Богатирьової Олександр входив до складу ВАТ "Фармстандарт-Біолік", і ще кілька росіян. Ця фірма з 2015 року фігурує в кримінальному провадженні по №42015000000000824 від 05.05.2015 за підозрою Раїси Богатирьової", — повідомила Василевська-Смаглюк.

Нардеп зазначила, що, згідно з досудовим розслідуванням, Богатирьова не поінформувала Міністерство охорони здоровʼя України про заборону на реалізацію, зберігання та застосування препаратів ВАТ "Фармстандарт-Біолік".

"І сприяла незаконному заволодінню головою правління ВАТ "Фармстандарт-Біолік" бюджетними коштами в сумі 6,4 млн грн, що є особливо великим розміром", — резюмувала Василевська-Смаглюк.

Нагадаємо, Російський фонд прямих інвестицій, який курирував розробку вакцини від коронавірусу "Супутник V", оголосив, що препарат уже виробляють на підприємстві "Біолік" у Харкові. У компанії спростували.

    Реклама на dsnews.ua