• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Скандальний екс-суддя Вищого госпсуду Татьков заочно заарештований

Реклама на dsnews.ua
Вищий антикорупційний суд прийняв рішення про заочний арешт колишнього судді Вищого госпсуду Віктора Татьякова

Про це повідомив журналіст Слідство.info із залу суду 12 вересня, інформує "ДС".

Слідство підозрює Татькова в пособництві і винесенні неправосудних рішень, майнових та корупційні злочини, створенні і керівництві злочинною організацією, втручання у діяльність судових органів та незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду, отримання хабара і відмиванні грошей.

Підозрюваному інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 368-2, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 375, ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України.

За даними правоохоронців, Татьков знаходиться в Австрії.

За словами представника прокуратури, українські силовики просили австрійських колег видати Татькова. Підозрюваний відмовився від спрощеної процедури видачі.

У той же час, тепер для екстрадиції потрібно рішення про запобіжний захід і заочний арешт.

У сторони захисту Татькова є п'ять днів, щоб оскаржити судове рішення.

Нагадаємо, Татьков очолював Вищий господарський суд у часи президентства Віктора Януковича. У 2016 році Татьков був звільнений Верховною радою з посади за законом про люстрацію. Після того, як його звинуватили в незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ, Татьков виїхав за кордон.

В кінці листопада 2018 року Верховний суд визнав незаконним і скасував постанову ВР щодо звільнення Татькова. 4 червня 2019 року суддя остаточно повернув собі статус судді.

Пізніше Віктор Татьков був звільнений з посади.

    Реклама на dsnews.ua