• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"Слід тиснути на Росію": Гармаш заявив про радіаційну загрозу для Донбасу

Тимчасово окуповані Росією території Донбасу опинилися під загрозою зараження радіоактивними відходами з шахти "Юнком" (район Єнакієвого). Причиною стало не тільки її затоплення, але й відмова окупантів контролювати рівень забруднень

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю "Телеграфу" розповів член української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ), керівник Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш, передає "ДС".

Щоб не допустити біди, підкреслив він, Україна разом із міжнародними партнерами слід "тиснути" на РФ.

Відзначимо, що до цього глава делегації в ТКГ Леонід Кравчук під час свого виступу на засіданні Ради безпеки ООН заявив, що Донбас знаходиться на межі екологічної катастрофи. Причому не тільки через наслідки мінного забруднення, але і в результаті радіоактивних викидів, спровокованих діями угруповання "ДНР".

"Вона (загроза радіаційного забруднення. — "ДС") виникла після того, як майже три роки тому окупаційна адміністрація ОРДО припинила відкачування води з обʼєкта "Кліваж" на шахті "Юнком". Ще в 1979 році там провели ядерний вибух. До 2018- го з шахти, що не працює з 2001 року, відкачували воду. Це потрібно, щоб радіація не піднялася на поверхню. Але в квітні 2018 року окупаційна адміністрація затопила шахту", — пояснив Гармаш.

За його словами, Україна звернулася до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням провести моніторингову місію на тимчасово непідконтрольною території. Але "росіяни, котрі фактично керують там усім", інспекторів МАГАТЕ не допускають.

"Схоже, ситуація дійсно серйозна. Заражені радіоактивними відходами води можуть потрапити в питні джерела, водосховища, в море. Це серйозна небезпека для всього регіону. Слід тиснути на Росію", — закликав Гармаш.

Нагадаємо, на непідконтрольною українському уряду території Донецької області окупанти збираються передати в оренду майновий комплекс шахти ім. М. І. Калініна.

    Реклама на dsnews.ua