• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

"Слуга" Бужанський обурився через пасивність російськомовних громадян

Реклама на dsnews.ua

Скандальний народний депутат фракції "Слуга народу" Максим Бужанський висловив обурення і жаль з приводу слабкої підтримки петиції "за російську мову"

Представник президентської політсили поскаржився з приводу низької активності російськомовних громадян, пише "ДС".

"Кілька днів тому юрист … створив петицію про прийняття закону, що скасовує мовну дискримінацію російськомовних громадян. Я не фанат петицій і вважаю їх абсолютно неефективними, але зазначу, що цю петицію репостнули багато телеграм-каналів з сукупною аудиторією в сотні тисяч осіб. І переглядів, як я розумію, вона набрала сотні тисяч. А ось голосів близько 5 тисяч з 25 за кілька днів. Хтось скаже, що це дуже багато і швидко для петицій. А я скажу, шановні російськомовні співгромадяни, що це дуже мало, крапля в море", — написав Бужанський у себе в Telegram-каналі.

Він не уточнив, на яких каналах публікувалося посилання на петицію, проте, ймовірно, він має на увазі ті пабліки й групи, які мають проросійський напрямок і відомі залученням великої кількості ботів — акаунтів неіснуючих людей.

Крім того, одіозний нардеп-"слуга" вирішив апелювати до почуття гордості прихильників російської мови: "Якщо між підписати і поскаржитися на утиски своїх прав ви вибираєте поскаржитися, то будуть обмежувати завжди".

"Ви ж навіть не купили лотерейний білет, як в анекдоті. Я не дорікаю, ні до чого не закликаю, просто констатую факт. Дуже цікавий експеримент, набагато більш показовий, ніж статистика запитів на російській в гуглі, постів на ньому ж в соцмережах і т.д. щось в дусі анекдотів пошепки на кухнях в Радянському Союзі", — резюмував Бужанський.

Петиція, про яку він заявив, вже набрала 5258 електронних підписів з необхідних для її розгляду 25 тисяч. На збір підписів залишилося 89 днів.

Навіть російські пропагандисти визнають, що народу байдужі їхні крики про нібито утиски російської мови в Україні, прокоментував нарікання Бужанського колишній народний депутат Ігор Луценко.

"Нинішній спадкоємець втікача Царьова в парламенті Максим Бужанський скаржиться у своєму телеграм-каналі, що петиція про зміну мовного законодавства на користь російської мови залишається без належної уваги широких мас … Не дивно. Не дивлячись на майже щоденне штучне накачування "мовного питання" через величезну аудиторію проросійських телеканалів в Україні, українці не зазнають утисків російської мови", — написав він сьогодні у себе в Facebook.

Він також навів дані соціальних досліджень, що підтверджують його твердження. Так, зокрема, за даними КМІС, "навіть в буремному 2014 році 72% жителів південно-східних областей України не погоджувалися з тим, що в Україні порушуються права російськомовного населення".

"Максиме, постійне педалювання мовної та історичної теми вам на найближчих позачергових вже ніяк не забезпечує переобрання на мажоритарці. Що далі робити? У вашого друга Портнова накрадених грошей вистачить ходити до кінця своїх днів по Україні під охороною автоматників, а у вас?" — резюмував Луценко.

Як повідомляла "ДС", скандальний законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо навчання державною мовою у вищих навчальних закладах" одіозного "слуги народу" Максима Бужанського мав розглядатися у ВР 16 липня однак його не внесли до порядку денного. Втім, запланована масштабна акція на підтримку державної мови під Верховною Радою відбулася.

    Реклама на dsnews.ua