• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

ЗМІ дізналися, коли уряд планує почати продаж вакцин українцям

В уряді припускають, що ближче до літа можливий комерційний продаж вакцин, що створить можливість для літнього відпочинку українців за кордоном

Реклама на dsnews.ua

Про це "Європейської правді" заявило джерело в уряді, передає "ДС".

"У першій декаді березня ми отримаємо нашу частку вакцин Pfizer, 150 000 вакцин, а до кінця березня розпочнуться поставки вакцини Sinovac і рахунок піде на мільйони доз", — сказав чиновник.

За словами співрозмовника видання, протягом цього року планується вакцинувати 16 млн українців, а через два роки — не менше 22 млн.

"Статистика показує, що тільки 43 відсотки готові вакцинуватися. Більш того, значна їх частина має додаткові умови, наприклад, вакцина певного виробника, або не в першій черзі", — зазначив він.

Тому, за словами чиновника, вакцин, які Україна отримає протягом весни, повинно вистачити для того, щоби відкрити "комерційну вакцинацію".

"До п'ятої групи планової вакцинації дійде в другій половині року, однак щоби дозволити українцям відпочити влітку за кордоном, можливий продаж вакцин за собівартістю медичним центрам, що запустить комерційні щеплення", — сказав співрозмовник.

За словами джерела в уряді, вже з 1 березня має запрацювати єдиний портал вакцинованих осіб.

"У ньому можна стати в чергу і дізнатися приблизний час вашої вакцинації, а вакциновані особи отримають підтвердження у вигляді QR-коду, який може стати тим самим паспортом вакцинації, за яким українців пускатимуть на літній відпочинок за кордон", — сказав співрозмовник.

В уряді підкреслюють, що всі вакцини, якими будуть вакцинуватися українці, сертифіковані в ЄС, а тому український паспорт вакцинації може дати можливість відпочинку в Євросоюзі. Втім, за словами чиновника, подібні консультації з ЄС іще не почалися.

Як повідомляла "ДС", 23 лютого в Україну прибула перша партія з 500 тисяч вакцин. Вона вже направлена по регіонах і з сьогоднішнього дня стартує процес вакцинації. Перші щеплення вже зробили в Черкаській, Вінницькій та Київській областях.

    Реклама на dsnews.ua