• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Справа Шеремета: суд залишив Антоненка під вартою

Реклама на dsnews.ua

Київський апеляційний суд залишив без зміни запобіжний захід підозрюваному у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка (Riffmaster)

Про це сьогодні повідомив блогер і волонтер Мирослав Гай, інформує "ДС".

Таким чином, Антоненко залишається під вартою.

Як відомо, наприкінці травня поліція завершила розслідування у відношенні підозрюваних у виконанні вбивства журналіста Павла Шеремета. Примітно, що правоохоронці змінили підозри трьом основним фігурантам справи — тепер слідство називає організаторами злочину "невстановлених осіб".

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненка. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на цей час вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в описі мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди обʼєктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антонекко привернув Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди й наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Антоненко і Кузменко перебувають під вартою, Дугарь була випущена під заставу.

    Реклама на dsnews.ua