• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Стало відомо, коли киснем забезпечать 80% "ковідних" лікарняних ліжок

Реклама на dsnews.ua

Забезпеченість киснем лікарняних ліжок, відведених для хворих на COVID-19 на рівні 80% вдасться досягти не раніше середини грудня

Про це заявила перший заступник міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Я бачу, що всі намагаються це зробити, щоб у нас до кожного ліжка так, як пише постанова Кабміну, так, як ми з серпня рекомендуємо всім місцевим радам, головам обласних адміністрацій, міським головам, вони повинні допомогти і сприяти тому, щоб кількість розгорнутих під COVID-19 ліжок на 80% було забезпечено доступом до кисневих точок", — сказала вона.

При цьому заступник міністра зазначила, що по всій Україні є проблеми з забезпеченістю киснем лікарняних ліжок, призначених для лікування хворих на COVID-19.

"Навіть незважаючи на виділені кошти на проведення магістралей, на закупівлю кисневих концентраторів, є ряд проблем, які виникають на місцях. Бракує працівників, які проводять ці магістралі, не вистачає компаній, які можуть зробити технічну документацію. Я вас запевняю, що в кожному регіоні, в якому я буваю, немає байдужих ні серед влади, ні серед лікарів до того, щоб цього не зробити. На жаль, потрібен час і більшість робіт для того, щоб довести показник до 80%. Сьогодні ми розуміємо, що це буде не раніше грудня", — уточнила Садов'як.

У свою чергу, прем'єр-міністр Денис Шмигаль додав, що на кисень для хворих на COVID-19 було виділено майже понад 1,5 млрд грн, а лікарням поставлено завдання до кінця року підключити до подачі кисню не менше 80% ліжок, виділених для хворих на COVID -19.

"Якщо ми маємо на меті до кінця року забезпечити більше 60 тис. ліжко-місць "ковідних", то практично 80% — це близько 50 тис. ліжко-місць повинні бути забезпечені киснем", — пояснив він.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року Кабмін додатково виділив 895 млн грн на забезпечення киснем ліжкового фонду в лікарнях.

    Реклама на dsnews.ua