• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Стамбульский Культурний центр імені Ататюрка відкривається знову

29 жовтня 2021 року, у 98-у річницю проголошення Турецької Республіки, відкрив свої двері культурний центр імені Ататюрка в Стамбулі (Atatürk Kültür Merkezi, АКМ). Центр є найважливішим пунктом культурного маршруту Бейоглу — одного з найбільших мистецьких проєктів Туреччини, започаткованих Міністерством культури і туризму

Реклама на dsnews.ua

Президент Турецької республіки Реджеп Тайіп Ердоган і Міністр культури і туризму Мехмет Нурі Ерсой провели відкриття Стамбульського культурного центру імені Ататюрка. В церемонії взяли участь відомі діячі мистецтва, науки та бізнесу, а також представники неурядових організацій, місцевих і зарубіжних ЗМІ. Відкриття центру запускає міжнародний фестиваль культурних маршрутів Бейоглу.

Культурний центр Atatürk Kültür Merkezi (або коротко AKM) — нещодавно побудована сучасна споруда, дизайн якої створено за мотивами архітектури попередньої історичної будівлі. Міністерство культури і туризму повністю реконструювало центр за 2,5 роки з бюджетом у 2 мільярди турецьких лір.

Культурний центр має оперний театр площею 49 000 квадратних метрів на 2040 місць, що прийматиме відвідувачів протягом усього року. У центрі також є театральний зал площею 16 300 квадратних метрів на 802 місця, галерея на 410 квадратних метрів і багатофункціональний зал.

Центр імені Ататюрка має криті приміщення площею близько 100 000 квадратних метрів, які складаються з галереї, багатофункціонального залу, центру дитячої творчості, музичної платформи, студії звукозапису та бібліотеки, створеної як інформаційний центр для спеціалізованих тем, таких як музика, мистецтво, архітектура та дизайн. Оновлений комплекс також включає кінотеатр Єшільчам, студії дизайну, репетиційні зони, кімнати для навчання солістів і оркестру, ресторани, кафетерій, книжкові кафе, майстерні, адміністративно-технічні підрозділи.

Світова прем'єра опери "Сінан"

Під час відкриття культурного центру відбулася світова прем’єра опери "Сінан", яку створили на прохання президента Ердогана. Постановку Стамбульської державної опери за мотивами оригінального твору здійснив відомий італійський режисер Вінченцо Грізостомі Травальїні.

Епічна вистава розповідає про Мімара Сінана — одного з найвідоміших архітекторів світу. Опера проходить під керівництвом диригента Гюрера Айкала. Виставу створив сучасний турецький композитор класичної музики професор Хасан Учарсу, а лібрето написав доктор Бертан Рона за однойменним сценарієм Халіта Рефіга. Сюжет опери розповідає про події, що відбуваються під час будівництва мечеті Міхрімах Султан і мечеті Сулейманіє, а також про дружбу Сулеймана Пишного та Мімара Сінана.

Новий центр стане культурним серцем Стамбула

Культурний центр допоможе Стамбулу стати провідним центром мистецтва в усьому світі. У центрі імені Ататюрка розміщені: Президентський хор класичної турецької музики, Стамбульський державний театр опери та балету, Стамбульський симфонічний оркестр і Стамбульський державний ансамбль турецької музики.

Центр має власну художню галерею, в якій планують проводити виставки робіт кращих художників світу.

Концерт Лондонського філармонічного оркестру в Новому культурному центрі

31 жовтня 2021 року зі спеціальним репертуаром на сцені культурного центру виступив Лондонський філармонічний оркестр — один із найкращих симфонічних оркестрів у світі, що налічує 100 музикантів. Під час виступу оркестр вперше виконав твір турецького композитора Озкана Манава — "Хайдар Хайдар".

Оркестр очолив британських диригент Робін Тіччаті, а солістом концерту став піаніст Франческо П’ємонтезі — один із найкращих виконавців музики Моцарта. 2 листопада лауреат премії Греммі трубач Кріс Ботті – один із найвидатніших сучасних джазових музикантів – виступив зі своїм ансамблем в Оперному театрі Культурного центру імені Ататюрка в рамках концертів, що присвячені відкриттю.

Культурний маршрут Бейоглу

Проєкт "Культурний маршрут Бейоглу", розроблений Міністерством культури і туризму, має на меті підкреслити міжнародну цінність Стамбула та його історичних, архітектурних, економічних і туристичних цінностей. Маршрут Бейоглу включає нещодавно відбудований Культурний центр Ататюрка, Галатську вежу, кінотеатр Атлас, Галатську ложу дервішів-мевлеві, меморіальний будинок Мехмета Акіфа, театр культури Тарика Зафера Туная та інші історичні, мистецькі та архітектурні пам’ятки, відновлені Міністерством.

В рамках проєкту з 30 жовтня по 14 листопада 2021 року відбуватиметься міжнародний фестиваль— у мистецьких заходах візьмуть участь понад тисяча митців у 60 локаціях. Програма фестивалю включає 40 виставок, понад 75 концертів і майстер-класів, світлові шоу й вистави. Фестиваль "Культурний маршрут Бейоглу" проводитиметься щорічно, щоб забезпечити популяризацію проєкту на міжнародному рівні та сприяти підвищенню цінності Стамбула як одного з найважливіших туристичних напрямків у світі.

Під час фестивалю проведуть мистецькі та культурні заходи, зокрема:

  • Понад 11 виставок класичного, сучасного та цифрового мистецтва відбудуться в культурному центрі імені Ататюрка.
  • 27 концертів: виступи симфонічних оркестрів світу, оперні, балетні та театральні вистави.
  • Зустрічі відомих художників із юними початківцями у центрі дитячої творчості культурного центру.
  • Виставки, майстер-класи художників, а також концерти релігійної музики відбудуться в культурному центрі мечеті Таксим.
  • Кіно та фото-виставки в музеї кінематографії "Атлас".
  • Багато інших мистецьких заходів.

Про Культурний центр Ататюрка: https://akmistanbul.gov.tr/akm-groundbreaking-ceremony

Про Культурний фестиваль Бейоглу: https://www.beyoglukulturyolu.com/#/home

Більше інформації про Туреччину за посиланням: www.goturkiye.com

    Реклама на dsnews.ua