• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Степанов анонсував проведення операцій з пересадки кісткового мозку в Охматдиті

Реклама на dsnews.ua

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" будуть проводитися операції з трансплантації кісткового мозку

Про це на відкритті нового корпусу "Охматдиту" сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Це відкриття дуже важливого напряму — лікування онкохворих дітей. Це те, чого не було, це відділення онкологічного профілю, пересадки кісткового мозку, те, чого потребують наші діти. Щорічно близько 1 млрд грн ми витрачаємо на лікування за кордоном наших дітей, цієї суми не вистачає, тому що лікування за кордоном порівняно з Україною в кілька разів дорожче, іноді в рази дорожче. Зараз кількість дітей, яким буде надано медичну допомогу, значно зросте. Тут найбільш класне обладнання, яке взагалі існує в світі, і ми вже почали виконувати наступне завдання президента щодо будівництва таких медичних центрів. Зараз складаємо відповідну задачу, складаємо проекти для того, щоб в країні всі без винятку були забезпечені", — сказав Степанов.

Він додав, що ще одна складова високоякісного лікування — це забезпечення медичних працівників відповідною заробітною платою. Він нагадав, що з 1 вересня планується підвищення заробітної плати медпрацівників. Також, за словами Степанова, планується закласти більш високі показники заробітної плати медичних працівників у бюджет на наступний рік.

На думку Степанова, справедлива заробітна плата лікаря після інтернатури повинна стартувати з суми від 20 тисяч грн.

Як повідомлялося, на відкритті нового корпусу Охматдиту Президент Володимир Зеленський анонсував будівництво в 5-6 регіонах мультибольниц.

Будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ "Охматдит" розпочалося в 2011 році, але з 2013-го було зупинено. У 2016 році будівництво відновили. За рішенням Кабінету міністрів проект був розділений на два пускові комплекси. Перша частина нового корпусу Охматдиту була відкрита в квітні 2019 року.

Комплекс оснащений сучасним медичним обладнанням для прийому пацієнтів зі складними діагнозами. Він налічує кілька блоків, в яких будуть розміщуватися 10 сучасних хірургічних відділень, п'ять онкологічних та гематологічних відділень та діагностичне відділення.

    Реклама на dsnews.ua