• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Супрун пообіцяла безкоштовний курс лікування хворим на гепатит

Реклама на dsnews.ua
Українці, хворі гепатитом С, зможуть безкоштовно пройти курс терапії

Про це в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила в Facebook, передає "ДС".

"Раніше держава не забезпечувала пацієнтів з цим діагнозом необхідними ліками - закупівлі просто не відбувалися в необхідній кількості. А лікування було дорогим - один курс лікування коштував 10-15 тисяч доларів. Загнаним у кут батькам доводилося продавати житло, щоб оплатити лікування своїм дітям. Пацієнти були змушені брати кредити або ж відмовлятися від лікування і вмирати від хвороби, яку можна вилікувати", - підкреслила Супрун.

За її словами, завдяки роботі Моз у закупівлях, тепер українці, які знають про свій діагноз і звернулися до лікаря, можуть безкоштовно отримати курс терапії.

"Найбільша партія препаратів проти гепатиту C вирушила в регіони. Це означає, що ще 7 тисяч пацієнтів отримають безкоштовне інноваційне лікування і зможуть одужати", - зазначила міністр і додала, що інноваційність цього лікування полягає в тому, що пацієнт з гепатитом с просто приймає таблетки протягом трьох місяців.

Відзначається, що ефективність курсу доведена і сягає понад 90%, а ймовірність появи побічних ефектів значно менше, ніж при лікуванні препаратами попереднього покоління.

"В медустановах будуть доступні безкоштовно наступні ліки:

  • препарати ТМ "Майгеп" (софосбувир) і ТМ "Майдекла" (даклатасвир) для комплексного курсу лікування гепатиту С для понад 1200 пацієнтів;
  • препарат ТМ "Ледвир" (софосбувир/ледипасвир), завдяки яким зможуть вилікуватися майже 2 тисячі хворих;
  • більше 12 тисяч упаковок лікарського засобу ТМ "Майхеп ALL" (софосбувир/велпатасвир) для лікування понад 4 тисяч пацієнтів", - підкреслила Супрун зазначила, що ці препарати відповідають рекомендаціям ВООЗ та Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки з лікування гепатиту C.

Чиновник зазначила, що якщо у медустанові кажуть, що ліки проти гепатиту відсутні, потрібно звернутися до головного лікаря, а якщо головний лікар не може надати інформацію, звернутися в департамент або управління охорони здоров'я вашої області. Там при необхідності можуть оперативно перерозподілити ліки між медичними установами.

Крім того, безкоштовно пройти обстеження на гепатит С можна у свого сімейного лікаря. Якщо результат виявиться позитивним, необхідно пройти додаткове обстеження.

"Пацієнтам, які знають про свій діагноз, потрібно звернутися до лікаря-інфекціоніста. Контакти закладів охорони здоров'я, які надають послуги з лікування вірусних гепатитів, можна тут", - написала чиновник.

    Реклама на dsnews.ua