• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Супрун розповіла, як запобігати самогубства

Реклама на dsnews.ua
У Світовій день запобігання самогубствам в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла, як часто у світі їх роблять і як допомогти тим, хто хоче покінчити з життям

Про це вона написала в Facebook, передає "ДС".

За даними ВООЗ, в світі закінчують життя самогубством близько 800 тисяч осіб щорічно. Це відбувається кожні 40 секунд. Тих, хто намагався це зробити, але вижив, ще більше.

Вчені не знають, що саме змушує людей вкорочувати життя і як цього можна ефективно запобігати. Багато самогубства здійснюються імпульсивно в моменти кризи. У зоні ризику - ті, хто має алкогольну чи наркотичну залежність.

"Є безліч позитивних прикладів, як після тривалої депресії чи спроби вчинити самогубство люди повертаються до нормального життя. Такі історії є свідченням того, що тривожні думки можна подолати, якщо мати підтримку і розуміння з боку близьких і не боятися про це говорити", - пише Супрун.

Міністр радить неодмінно говорити з людиною, якщо ви помітили, що близькі або знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, відчай. Краще рішення - звернутися до фахівця.

    Реклама на dsnews.ua