• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Святкувати 8 чи 9 травня? Що думають українці з цього приводу

41% українців вважають, що Україна має відзначати обидві дати – і День памʼяті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, яке було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, повідомляє "ДС".

"41% громадян України вважає, що Україна має відзначати обидві дати – і День памʼяті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня. Ще 31% вважає, що Україна має відзначати лише День перемоги над нацизмом 9 травня. Близько 9%, навпаки, підтримують ідею відзначати лише День пам’яті та примирення 8 травня, ще 10% респондентів байдуже", — розповіли у Фонді.

Відзначення лише 8 травня найбільше підтримують у Західному регіоні (22%). На Сході та Півдні більше тих, хто вважає, що відзначати треба лише 9 травня (42% та 48% відповідно).

Ідея відзначати обидві дати переважає серед усіх вікових груп, окрім групи старше 60 років, а також серед електоратів усіх партій, окрім ОПЗЖ.Ідея відзначення обох дат також є більш популярною серед прихильників вступу України до ЄС, натомість серед противників європейської інтеграції – більшість вважає доречним відзначати лише 9 травня.

Загальноукраїнське опитування було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 22 по 29 квітня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитаний 2021 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua