• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Телефонні шахраї вигадали новий розлучення, пов'язаний з самоізоляцією під час карантину

Реклама на dsnews.ua
Шахраї розсилають повідомлення, пов'язані з діючим режимом самоізоляції, введеним через пандемію коронавіруса

Суть "розлучення" полягає в тому, що по смс лякають нібито штрафами за порушення самоізоляції, оплатити які можна за певним номером телефону, через термінал, передає "ДС" з посиланням на "КП.".

"Згідно геолокаціі, вами був порушений режим карантину відповідно до статті 20.6.1 Кпап У ( Невиконання вимог норм і правил з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій - ред.). Вам необхідно сплатити штраф згідно з постановою ФСВП N168-322 від 13-04-2020 (ФСВП - це Федеральна служба виконання покарань, що додатково має насторожити уважного одержувача - ред.) у розмірі 150 гривень на номер телефону.... дзвонити не обов'язково. Сплатити штраф ви можете в будь-якому терміналі стільникового зв'язку", - йдеться в тексті СМС-повідомлення.

Більш того, шахраї погрожують, що якщо людина не сплачує штраф протягом 48 годин, то проти нього буде порушено кримінальну справу на підставі 236 КК (порушення правил екологічної безпеки).

Як писала "ДС", в інтернеті починають з'являтися оголошення про нібито продаж ліків від коронавіруса, але їх поширюють шахраї.

    Реклама на dsnews.ua