• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Тернопільські вірусологи стажуються робити тести на COVID-19 у фахівців ВООЗ

Реклама на dsnews.ua

Представники Всесвітньої організації охорони здоровʼя в Тернополі проводять навчання вірусологів і медпрацівників міста на тему здійснення тестування на коронавірус

Про це йдеться у повідомленні пресслужби облдержадміністрації, передає "ДС"

"Спеціалісти з МОЗ та ВООЗ розказують та показують, як правильно подбати про власну безпеку та швидко виявляти у зразках COVID-19. Дослідження роблять методом полімеразно-ланцюгової реакції. Це дає змогу виявити хворобу в перші дні інфікування", — вказано у повідомленні.

За словами в.о. директора Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ Оксани Чайчук, участь у навчанні беруть лікарі-вірусологи, епідеміологи, помічники-лаборанти, мікробіологи, діяльність яких пов`язана з виявленням COVID-19 — загалом 24 людини. Після цього вони зможуть проводити тести на коронавірус.

"На сьогодні дослідження на коронавірус у нас роблять 10 вірусологів. За добу можуть опрацювати близько 1000 зразків", — зазначила Чайчук.

Тренінг відбувається в обласному лабораторному центрі у два етапи: спочатку теорія, потім — практичні заняття. Навчання триватиме 11 робочих днів.

Нагадаємо, у четвер, 3 вересня, голова Вінницької ОДА Сергій Борзов заявив, що обласному центру терміново потрібно ще 200 ліжок через критичну ситуацію із захворюваністю на COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua