• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Тільки 6% українських заробітчан хочуть працювати в Росії

Реклама на dsnews.ua
Число українців, охочих їхати на заробітки в росію впало більш ніж у 4 рази і становить 6%

"Майже три чверті з тих, хто був за кордоном протягом останніх п'яти років, хотіли б поїхати знову на заробітки. Не зупиняють людей ні проблеми, з якими вони стикаються, ні, можливо, більш низькі заробітки... Але змінюється вектор, куди б хотіли їхати: якщо в Росії працювали близько чверті опитаних нами працівників, то зараз в Росії готові їхати тільки 6%. Тобто, падіння в більш, ніж 4 рази. Разом з тим, люди хотіли б працювати у Німеччині та Польщі, інших країнах ЄС", - сказав керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович під час круглого столу, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Так, до цього часу 36% опитаних працівників виїжджали на роботу в Польщу. Другий за популярністю для трудових мігрантів була Росія - 25% гастарбайтерів. По 5% опитаних працювали в Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта - в інших країнах, переважно, Західної Європи. А 29% респондентів відмовилися назвати країну, куди виїжджали на заробітки.

При цьому, серед жителів західних і центральних областей більшість працювали в Польщі, жителі Півдня та особливо Сходу - в Росії.

"Центральна Україна їздить однаково - що в бік Польщі, що у бік Росії", - додав соціолог.

Більшість українців виїжджають на сезонні роботи і тільки кожен шостий працівник працював на постійній основі.

Майже половина працівників займається або будівництвом або ремонтом. Близько 23% працюють на сільськогосподарських роботах, ще 10% на роботах по дому, по 3% мали досвід роботи в IT, догляду за дітьми, ресторанному бізнесі (кухарі, офіціанти, прибирання).

"Серед людей, які працювали в Росії протягом останніх п'яти років, 75% працювали у сфері будівництва та ремонту. При цьому, у тих, хто працював в країнах ЄС, там вже є вибір - там і сільське господарство, роботи по дому тощо", - зазначив Антипович.

При цьому він додав, що українські працівники не дуже задоволені своєю роботою в Росії.

"Чи задоволені працівники? Так, скоріше задоволені. Інакше б люди не їздили на заробітки. Але більше третини працівників зі сходу не досить під час роботи за кордоном. Чому? Тому що вони, в основному, їздили в Росію, а в Росії ймовірно і заробітки приблизно такі, як і в Україні, з певною специфікою", - пояснив соціолог.

Згідно з опитуванням, третина українських працівників працювали за кордоном офіційно, дві третини - не офіційно. При цьому, кожен п'ятий стикався з фактами шахрайства при оформленні офіційних документів для працевлаштування за кордоном, ще третина працівників - з фактами невідповідності умов, зазначених при працевлаштуванні, і реальних умов на робочому місці.

Як повідомляла "ДС", число заробітчан з України за останні два роки збільшилася вдвічі.

    Реклама на dsnews.ua