• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Трампооптимисты проти Трампоскептиков і Горбачевський сором

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст) або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Трампооптимисты проти Трампоскептиков

У всій світовій Мережі сьогодні активно обговорюється визнання американським журналом "Time" новообраного президента США Дональда Трампа людиною року. Не став вибиватися в цьому плані і український сегмент Інтернету, який, схоже, вже не сприймає епатажного політика таким собі "доктором Зло", чому посприяли цілком розумні кадрові ініціативи Трампа за останні тижні. Багато тепер навіть іронізують над своїми колишніми страхами і не знаходять дотепним заголовок під зображенням Трампа на обкладинці "Time", який говорить: "Президент розділених штатів Америки". Втім, скептиків також вистачає, називають своїх опонентів "Трампооптимистами" і закликають не забувати про всім відомої непередбачуваності Трампа.

Стрілки Штайнмайера

Українська блогосфера звернула свою увагу на своєрідне сьогоднішнє привітання, адресоване Трампу главою МЗС Німеччини Франком-Вальтером Штайнмайером. Виступаючи в Брюсселі, німецький політик, який поєднує до того ж головування в ОБСЄ, фактично визнав винним за провал у реалізації Мінських угод по Україні ще не вступив у президентську посаду Дональда Трампа. Всьому виною, на переконання Штайнмайера, невизначеність майбутньої зовнішньої політики Вашингтона на чолі з Трампом. "Замість того щоб нарікати за мінські невдачі на своє зображення в дзеркалі, глава німецького МЗС, як переконаний соціал-демократ, перевів всі стрілки на заокеанську невизначеність", - зробили свій висновок українські блогери.

Горбачевський сором

Напередодні 25-річного ювілею з дня остаточного розпаду СРСР, який 8 грудня 1991 року було закріплено Біловезькими угодами трьома керівниками республік-засновників, українців знову здивували пафосні стогони першого і останнього президента СРСР Михайла Горбачова. Зокрема, по поширеній думці в українському інформпросторі, в своєму останньому інтерв'ю Горбачов знову ридав за Радянською імперією, винив у всьому "амбіції і жадобу влади" Єльцина з Кравчуком і навіть трошки доплюнул до Заходу, який досі готовий носити Михайла Сергійовича на руках. А найбільш знаковою інтернет-користувачі визнали наступну горбачовську фразу: "Стыдобища. Треба було вийти на вулиці і підтримати Радянський Союз, підтримати Горбачова. Я вважаю, що це було якесь запаморочення".

Реклама на dsnews.ua

Посылочные новації Насирова

Якщо вже говорити про реальний запамороченні, користувачі українських соцмереж таким вважають останні ініціативи керівника державної фіскальної служби Романа Насирова. Як відомо, глава ГФС цілком підтримав пропозицію значно посилити оподаткування товарів, що пересилаються в Україну поштою і ввозяться для особистого користування. І хоча з ініціативою знизити до 22 євро поріг безподаткового ввезення товару виступила Асоціація підприємств інформаційних технологій України, яка об'єднує найбільших виробників, імпортерів та дистриб'юторів споживчої електроніки, всі лаври "жадібного листоноші Пєчкіна" дісталися особисто Насирову. А найбільш масове поширення в українських постах і блогах отримав зустрічну пропозицію - обкласти максимальним податком ввезення на територію України чиновницького тіла Насирова і звільнити від будь-яких мит його остаточний і безповоротний вивезення за межі країни.

Гарна крапка в євросезоні "Динамо"

І у Facebook, та Twitter українці активно прощаються з завершенням виступу київського "Динамо" в поточному футбольному сезоні. З одного боку, всі визнають красивою ту точку, яку поставили "динамівці", розгромивши турецький "Бешикташ" з рахунком 6:0. Але з іншого боку, мажорний фінальний акорд затьмарили бійки між українськими та турецькими фанатами, що загрожує "Динамо" санкціями з боку УЄФА, яка в кращому випадку обмежиться серйозним штрафом. Хоча, як сміються інтернет-жартівники, в цьому сезоні за участь в Лізі чемпіонів київський клуб заробив небагато-немало, а понад 15 мільйонів євро, так що з будь-якими штрафами брати Суркіси вже точно впораються.

    Реклама на dsnews.ua