• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Траншиза і штормове попередження Керченського мосту

Експрес-аналіз суспільної реакції на топові теми сьогоднішнього дня
Реклама на dsnews.ua

"Ділова столиця" продовжує рубрику DIARIO SCRIPTUM (від латинських diario - щоденний і scriptum - текст), або скорочено D. Scriptum. Тут ми розповідаємо про реакцію суспільства на топові теми дня.

Бої в районі Водяного

Увагу всього українського інформпростору прикута до сьогоднішнього різкого загострення на маріупольському напрямку. Вдень волонтери констатували ведення самих запеклих боїв в районі Водяного з 2014 р. А вже ближче до вечора прес-центр штабу АТО повідомили, що ворог застосував проти українських військових "Град" і крупнокаліберну артилерію, в результаті чого, на жаль, троє наших героїв загинули і ще вісім отримали поранення. Але, як свідчать волонтери, бойовики також несуть великі втрати, до того ж у Мережі з'явилися фото знищеного сьогодні біля Водяного терористичного блокпоста на висоті "Зухвала", звідки довгий час велася найбільш небезпечний ворожий вогонь.

Траншиза

В українській блогосфері тривають гарячі дискусії з приводу раптового перенесення сьогоднішнього засідання МВФ розгляду питання про виділення Україні чергового траншу в розмірі 1 млрд. доларів. У Мінфіні оперативно заявили, що відстрочка викликана необхідністю уточнити макроекономічні показники в зв'язку з припиненням торгівлі з окупованими територіями Донбасу. В результаті суперечки між блогерами досягли піку. Одні стали ставити проблему з траншем МВФ в провину виключно "блокадникам" та їх прихильників. Інші ж пов'язали претензії наших західних кредиторів з відсутністю явного прогресу в боротьбі з українською корупцією, включаючи нещодавній показовий вихід з СІЗО під багатомільйонний заставу відстороненого голови ГФС Романа Насирова. Ну а треті почали зневажливо називати соцсетевые диспути на тему траншу МВФ "траншизой", як щось середнє між відомим економічним поняттям "франшиза" і простонародним назвою шизофренії.

Явка Насирова в Facebook

Як тільки інтернет-користувачі запропонували замість МВФ "прокредитуватися" у дружини Насирова, сам нещодавно вийшов на свободу одіозний фіскал вирішив, нарешті, з'явитися на своїй сторінці в Facebook. І зробив це досить несподівано - присвятив свій свіжий пост дня народження української поетеси Ліни Костенко з цитуванням її творів "Крила", "Про життя" та "Про людей", нібито особливо полюбилися йому останнім часом. "Бажаю всім українцям ніколи не зламати свої крила!", - підсумував Насиров, залишивши читачам свого облікового запису великий простір для фантазій і роздумів.

Реклама на dsnews.ua

Штормове попередження Керченського мосту

Та в Facebook, і в Twitter українці сьогодні відверто кепкують від свіжої новини з окупованого Росією Криму. Там на вихідних сталося чергова НП на путінської будівництві століття - до берега в Керчі останній шторм прибив безліч гофрованих труб, які якраз повинні були захистити від штормових хвиль спорудження Керченського мосту. Також до однієї з місцевих бухт принесло цілу будівельну платформу. Коментатори в соцмережах вказують, що це не просто іронія долі - зруйнувати штормом противоштормовую конструкцію, це останнє штормове попередження від природи всьому путінському мегапрожекту, починаючи від аврального споруди над Керченською протокою мосту, закінчуючи самою анексією українського півострова.

Смерть найстаршого мільярдера на планеті

Сьогоднішня інформація Associated Press про те, що в своєму будинку в Нью-Йорку помер Девід Рокфеллер, не пройшла повз українських користувачів соцмереж. Адже 101-річний покійний був найстарішим мільярдером на Землі, а його дід Джон Рокфеллер, який заснував нафтову компанію Standart Oil, взагалі був першим в історії доларовим мільярдером. До того ж сім'я Рокфеллерів, яка вже стала ім'ям прозивним, взагалі до цих пір вважається однією з найбільш впливових на планеті.

    Реклама на dsnews.ua