• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Третина українців досі не вірить в коронавірус, а майже половина не хоче вакцинації, — КМІС

Реклама на dsnews.ua

42% українців негативно ставляться до вакцинації проти коронавирусу. Ця цифра тримається з серпня 2020 року попри те, що з того часу щоденна кількість захворілих COVID-19 зросла у вісім разів

Про це розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто, інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

"У дослідженні, яке ми проводили в серпні, 42% населення негативно ставилася до вакцинації. А тоді рівень захворюваності був у вісім разів менше, ніж зараз. Тоді кожен проявляли не менше 1,5 тисячі нових випадків, тоді як сьогодні — приблизно по 12 тисяч. Так ось, за цей час люди набагато більше хворіють, а зараз ті ж 42% проти вакцинації", — заявив Паніотто.

За його словами, частина з третини дотримується таких поглядів через недовіру до влади.

"Є й раціональні думки: люди не вірять, що за такий короткий час можна зробити безпечну і ефективну вакцину", — зазначив Паніотто.

"Ще частина — на мій погляд, тому, що ми взагалі живемо в епоху постправди. Інтернет, крім багатьох позитивних сторін, дає майданчик різних вірувань — в таємне уряд, в сіонських мудреців", — додав гендиректор КМІС.

При цьому він повідомив, що третина опитаних вважають, що коронавірус — це політика, його не існує і що він нічим не відрізняється від інших вірусів.

Як повідомляла "ДС", за станом на 4 січня в Україні зафіксовано 4158 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua