• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Три чверті українців виступають проти військового становища, - соцдослідження

Реклама на dsnews.ua
Згідно з даними соціального опитування, введення військового стану в деяких областях України підтримують 14% респондентів

Про це передає "ДС" з посиланням на соціологічну групу "Рейтинг", яка і проводила опитування.

Більшість опитаних (62%) вважають Росію країною-агресором по відношенню до України. Протилежної думки 26% респондентів, ще кожен десятий не визначився.

58% опитаних вважають, що Росія вчинила акт військової агресії проти України під час інциденту з військовими кораблями України і Росії в Азовському морі, який мав місце 25 листопада 2018. Протилежної думки 22% респондентів, ще кожен п'ятий не визначився.

У той же час, рішення про введення воєнного стану на 30 днів в окремих областях підтримують лише третина опитаних, не підтримують - майже 60%.

Рішення про військовому становищі підтримує лише половина з тих, хто вважає Росію агресором. Рішення щодо найбільше підтримують мешканці Західної (44%) і Центральній (39%) України, менше - на Півдні (24%), найменше - на Сході (14%); респонденти, які спілкуються вдома українською (45%), ніж російською (17%); дещо більше підтримують чоловіки (38%), ніж жінки (28%).

При цьому рішення ввести воєнний стан на 60 днів і по всій території України підтримують лише 14%, не підтримують - 76%.

У той же час, більшість опитаних (69%) вважають введення воєнного стану запізнілим рішенням, і переконані, що його потрібно було вводити ще в 2014 році після анексії Криму та початку військових дій на Донбасі.

Майже дві третини опитаних допускають, що Президент Петро Порошенко хотів ввести воєнний стан в Україні на 60 днів з метою перенесення президентських виборів.

При цьому більшість вважають, що введення воєнного стану приверне увагу світової громадськості до України-російського конфлікту (60%) та сприяти впровадженню додаткових міжнародних санкцій проти Росії (55%).

У той же час лише 31% опитаних вважають, що введення воєнного стану допоможе поліпшити обороноздатність країни.

Загалом, 22% оцінюють ймовірність наземного повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну як високу, 29% - як середню, 17% - як низьку. Кожен п'ятий вважає, що немає ніякої загрози, кожен десятий не визначився. Вищий рівень загрози вторгнення респонденти бачать на Заході і в Центрі країни, нижче - на Півдні і Сході.

    Реклама на dsnews.ua