• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Три шляхи для звільнених поліцейських: алкоголізм, кримінал і "чорний" ринок праці

Реклама на dsnews.ua
У держави просто немає спеціальних програм перекваліфікації або соціальної адаптації для звільнених

Працівники поліції, які не пройдуть переатестацію і будуть звільнені, у майбутньому або сопьются, або потраплять у кримінальні структури, а в кращому випадку - поповнять собою "чорний" ринок праці. Такий висновок зробив керівник Центру дослідження правоохоронної діяльності Олег Мартиненко, повідомляє "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

"Деякі банально сопьются або поповнять "чорний" ринок праці, де ніхто не платить податки", - сказав Мартиненко. При цьому він не виключає, що деякі, кому нікуди податися, будуть шукати роботу і в кримінальних структурах.

Як відзначають експерти, більшість колишніх правоохоронців мають вузькоспеціалізовані знання та володіють спеціальними навичками, які в цивільному житті важко застосувати, особливо коли ринок праці перенасичений, як зараз в Україні. Мартиненко повідомив, що Громадська рада при МВС ще в 2014 році представила свою стратегію розвитку органів внутрішніх справ, яка містила і ряд освітніх програм для перекваліфікації звільнених міліціонерів, однак у МВС нею не зацікавилися.

"Якихось спеціальних програм перекваліфікації або соціальної адаптації звільнених зараз немає", - підтвердив голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

Мартиненко не виключає, що чимало звільнених правоохоронців будуть шукати роботу в приватних охоронних структурах, але це навряд чи допоможе вирішити проблему. "Ринок охоронних послуг настільки монополізований Державною службою охорони (ДСО), яку тепер перейменували в поліцію охорони, що конкурувати з ними нові приватні охоронні структури не в змозі", - говорить експерт.

Він пояснив, що ліцензії приватним охоронним структурам надає МВС. "І як тільки їх стає багато, і вони створюють конкуренцію державній охоронній структурі, ліцензії приватникам просто не видають", - зазначив Мартиненко.

Зазначимо, що значна кількість звільнених працівників правоохоронних органів сподіваються просто відновитися на посаді через суд. У профспілці атестованих працівників органів внутрішніх справ України повідомили, що до них щодня звертаються кілька десятків звільнених міліціонерів, які не змогли або не захотіли пройти переатестацію.

"Ми допомагаємо їм зібрати необхідні документи і подати в суд про поновлення на посаді", - розповів член президії профспілки Петро Васюк.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", речник поліції Артем Шевченко заявив, що з 170 тисяч поліцейських після переатестації залишиться 150 тисяч чоловік, що відповідає нормам ООН.

Нагадаємо, 80% керівництва міліції Києва не пройшли переатестацію для подальшої роботи в Національній поліції.

    Реклама на dsnews.ua