• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Важку форму діабету мають понад 200 тисяч українців, — Степанов

Реклама на dsnews.ua

В Україні більше 200 000 осіб живуть з інсулінозалежній формою цукрового діабету

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу, передає "ДС".

"Цукровий діабет — одне з найбільш поширених захворювань в світі. В Україні 211 411 пацієнтів отримують інсулінотерапію, тобто вони мають важкий цукровий діабет", — сказав глава МОЗ.

Він підкреслив, що захворюваність на цукровий діабет в Україні зростає, в той же час хвороба "молодіє".

Степанов нагадав, що для профілактики цукрового діабету необхідно вести здоровий спосіб життя: дотримуватися правил здорового харчування і зменшувати кількість цукру і насичених жирів; підтримувати нормальну вагу тіла; бути фізично активним (в тиждень має бути не менше 150 хвилин регулярної фізичної активності), а також уникати паління.

14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом. Розрізняють цукровий діабет I типу (інсулінозалежний) і цукровий діабет II типу (інсулінозалежний).

Ця хвороба входить в трійку захворювань, які найчастіше викликають інвалідизацію населення і смерть. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті.

Нагадаємо, за станом на 14 листопада в Україні лабораторно підтверджено 525 176 випадків захворювання COVID-19, з них 9508 летальних, вже одужали 238811 чоловік. За добу виявлено 12 524 нових випадків коронавирусной хвороби.

    Реклама на dsnews.ua