• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Авакова пояснили, навіщо Росія звинувачує Україну в "мінуванні" її об'єктів

Реклама на dsnews.ua
Вкидання в інформаційне поле Росії інформації про те, що дзвінки про замінування об'єктів у російських містах виходили нібито від України - сигнал до того, що "в РФ задумали щось погане"

Таку думку висловив радник голови Міністерства внутрішніх справ України Зорян Шкіряк, передає "ДС" з посиланням на "Обозреватель".

"Такі повідомлення - один з елементів ведення гібридної війни, щоб виправдати майбутні агресивні дії по відношенню до України. Тому нема чому дивуватися. Було б дивно, якщо б вони сказали щось інше", - заявив він.

"Ми повинні ставитися до цього абсолютно спокійно і усвідомлювати, що, безумовно, це маячня. Тим не менш, це повідомлення - сигнал до того, що в РФ задумали щось погане", - переконаний Шкіряк.

У цьому контексті він нагадав, що "всі терористичні акти, які були вчинені на території України за останні 3-3,5 року були здійснені російськими спецслужбами. На жаль, протягом останніх років ми живемо в стані терористичної загрози - виключно з боку РФ. Ми усвідомлюємо їх підступність і прекрасно розуміємо, що наша безпека - це наша спільна відповідальність", - заявив Шкіряк.

Він не сумнівається, що "сьогодні російський режим і російські спецслужби є вірними послідовниками своїх попередників, тобто ЧК, НКВД, ОГПУ, КДБ. Вони ніколи не гребували убивством власних громадян". Він нагадав про серії терактів 1999 року в Москві, Волгодонську, Буйнакську, а також цілий ряд терактів 2000 року, які здійснювалися "за безпосереднім наказом Путіна" "виключно як технологічний елемент для тодішнього вторгнення в Чечню".

"Вони готові вбивати росіян, щоб потім звинувачувати в цьому українців, створювати черговий образ ворога. Це технологія напередодні чергових президентських виборів", - упевнений Шкіряк.

"Ми прекрасно знаємо ціну російській пропаганді. В першу чергу, цей фейк адресований громадянам Росії і, безумовно, він також переслідує мету створення негативного іміджу українців у світі. Це елемент гібридної війни та інформаційної артпідготовки", - підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", у Росії заявили, що телефонні дзвінки в російських регіонах з погрозами "мінування" об'єктів з масовим перебуванням людей, у тому числі вокзалів, торгових центрів, виходять нібито з території України.

    Реклама на dsnews.ua