• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Центрі якості освіти розповіли, як оскаржити результати ЗНО

Реклама на dsnews.ua

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання мають право подати апеляцію на результат тестування

Про це йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти, передає "ДС".

Як зазначається, на інформаційних сторінках учасників ЗНО вже розміщено результати з української мови і літератури, історії України, іноземних мов, біології. Учасники можуть також завантажити картки результатів і скановані копії бланків відповідей з цих предметів.

У разі сумніву щодо правильності результату учасники ЗНО можуть подати до УЦОЯО апеляційну заяву у письмовій формі.

"Апеляційні заяви щодо результатів ЗНО можна подавати протягом пʼяти календарних днів від дня офіційного оголошення результатів тестування з певного навчального предмета, враховуючи день оголошення", — уточнили в центрі.

Дату визначають за штемпелем на поштовому конверті. Апеляційна комісія при УЦОЯО розглядає заяву протягом 15 календарних днів з урахуванням дня її надходження.

У центрі звертають увагу на те, що розгляд апеляційної заяви – це фактично повторне визначення результату тестування, адже в цьому разі здійснюють повторну технічну та предметну перевірки бланків відповідей.

Апеляційна комісія може або відмовити в задоволенні заяви (результат, визначений раніше, підтверджується), або задовольнити її (попередньо встановлений результат буде змінено).

У разі задоволення заяви ухвалюють одне з таких рішень:

  • про відновлення результату ЗНО (у випадку, якщо попередньо результат було анульовано);
  • про збільшення або зменшення кількості балів, отриманих учасником.

Як повідомляла "ДС", раніше у Міносвіти розповіли, скільки вступників не склали ЗНО з української мови та історії України, іноземних мов та біології.

 

    Реклама на dsnews.ua