• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 37
Спецпроєкти

У Києві відбувся перший кінопоказ стрічки "Мати апостолів"

З нагоди Міжнародного Дня миру у кінотеатрі "Жовтень" відбувся допремʼєрний показ української повнометражної кінодрами "Мати апостолів"

Кінодрама "Мати апостолів"
Кінодрама "Мати апостолів"
Реклама на dsnews.ua

В основу кінострічки покладені реальні події 2014 року, коли війна на Сході відізвалася кривавими жертвами по всій Україні. Головна героїня фільму Софія Кулик, отримавши звістку про збиття у зоні військових дій літака, командиром якого є її син, виряджається на Схід України. Там жінці доводиться пройти через випробування страхом, відчаєм, погрозами, ненавистю, у той самий час знайти й однодумців. Врешті, материнська любов, заряджена на спасіння, розтоплює кригу жорстокості навіть відвертих ворогів. 

Режисеру фільму Зазі Буадзе вдалося зачепити найпотаємніші струни глядацьких сердець іще й завдяки унікальній акторській грі усього складу учасників. Головні ролі зіграв блискучий акторський колектив у складі Наталії Половинки, Олександра Пожарського, Богдана Бенюка, Сергія Деревʼянко та Ольги Шульги.

Режисер Заза Буадзе на допремʼєрному показі кінодрами "Мати апостолів"
Режисер Заза Буадзе на допремʼєрному показі кінодрами "Мати апостолів"

Показ кінострічки відбувся у рамках урочистостей з нагоди Міжнародного Дня миру, який за рішенням ООН щорічно відзначається 21 вересня. Про це наголосив генеральний продюсор фільму "Мати апостолів" і СЕО Фонду Девіда Лінча у Східній Європі Дмитро Овечкін, Організатором заходу виступила Спілка жінок України. Під час урочистостей Леокадією Герасименко, Послом миру, президенткою ГС "Спілка жінок України", було озвучено спільне рішення громадських активісток України та Ізраїлю про створення Міжнародного парламенту матерів.

Громадські активістки України та Ізраїлю оголосили про створення Міжнародного парламенту матерів
Громадські активістки України та Ізраїлю оголосили про створення Міжнародного парламенту матерів

Про підтримку важливої місіонерської ініціативи спілчанок свідчить участь в урочистостях державних, громадських діячів та творчої еліти України. Зокрема, у заході взяли участь Ольга Ревук, заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, Еміне Джапарова, перша заступниця міністра закордонних справ України, Гаяна Юксель, член Менджлісу кримськотатарського народу та інші представниці активного жіноцтва України.  

- Ми приєднуємося до платформи і будемо робити все можливе, аби голос кожної матері в імʼя свободи і миру був почутий, — таку оцінку дала Еміне Джапарова ініціативі жіноцтва щодо створення Міжнародного парламенту матерів.

До відома: Фільм знято за підтримки Міністерства культури України компанією "Студія "Золоте Руно", яка у 2018 році стала переможцем конкурсного відбору кінопроєктів патріотичного спрямування. У лютому 2020 року міжнародний показ фільму відбувся у рамках Європейського Фільм Маркету (EFM) Берлінського кінофестивалю БЕРЛІНАЛЕ і зібрав схвальні відгуки експертного середовища. Офіційно у прокат кінострічка вийде вже у грудні 2020 року у всіх кінотеатрах країни.

    Реклама на dsnews.ua