• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Кличка мають намір посилити карантин у Києві

Реклама на dsnews.ua
Штаб з надзвичайних ситуацій у Києві розгляне питання про посилення карантинних заходів у столиці України

Про це заявив радник мера міста Віталія Кличка Володимир Бондаренко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За його словами, штаб буде приймати рішення в 9:30. У київської влади є три сценарії розвитку.

"Станом на сьогодні ми перебуваємо посередині між жовтим і чорним сценаріями, це означає, що хвороба входить в новий пік, не вийшовши ще до кінця з попереднього", - заявив він.

Бондаренко каже, що літній сезон не приніс зменшення кількості хворих, тому ослаблення карантину будуть переглядати.

"Місто точно не готовий до наступних етапів, які були заплановані урядом 5 і 10 червня", - заявив він.

Радник мера міста каже, що сьогодні о 9:30 відбудеться штаб НС міста, на якому будуть приймати рішення про можливості посилення певних обмежень, які були ослаблені з 23 травня.

"Ми не можемо говорити про відкриття закладів громадського харчування в приміщеннях, ми не можемо говорити про якихось масових заходах з кількістю людей 1 на 5 кв. метрів, ми не можемо говорити про повноцінне відкриття закладів культури. Це якраз ті моменти, які повинні були відбутися 5 червня по Україні", - додав він.

Бондаренко зазначив, що сьогодні будуть результати епідеміологічного аналізу Госпотребслужбы і приймуть рішення.

"Станом на сьогодні не можна сказати, що якась одна галузь міського господарства є передумовою для збільшення кількості хворих. Тут є дві сторони. Об'єктивна сторона - ми відкрили магазини, ТРЦ, транспорт", - сказав він.

Суб'єктивною стороною він назвав те, що багато українців вирішили, що з моментом, коли вони можуть вийти на роботу, для них карантин закінчився.

Сьогодні на засіданні штабу також можуть прийняти рішення про жорсткі обмеження щодо відвідування пляжів, або повне їх закриття.

Втім, питання щодо обмежень щодо громадського транспорту не варто.

Також радника мера Києва каже, що в місті не відкриються точно три пункти ЗНО.

Як повідомив Бондаренко, Київ переходить до фіксування спалахів коронавіруса, і в разі, якщо вона є, то - заклад закривається.

"Незалежно від того, дитячий сад або магазин. Якщо за результатами епіданалізу ми будемо розуміти, що є левова частка заражень саме в такій-то області - для неї спочатку будуть введені більш жорсткі обмеження, потім, якщо фіксування продовжиться, зазвичай такі заклади можуть бути закриті ", - розповів він.

Нагадаємо, в Україні другий день поспіль фіксується понад 680 нових випадків зараження коронавірусом, загальне число інфікованих досягло 29 753.

    Реклама на dsnews.ua