• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Міндовкілля оцінили збитки від пожеж на Луганщині в мільярди гривень

Реклама на dsnews.ua

За попередніми оцінками, збитки від лісових пожеж, що сталися в кінці вересня — початку жовтня в Луганській області, вимірюються мільярдами гривень

Таку думку висловив в інтерв'ю "Фокусу" міністр захисту довкілля і природних ресурсів Роман Абрамовський, передає "ДС".

"Збитки підраховують, це будуть мільярди гривень", — зазначив він.

Абрамовський вважає, що на Луганщині, ймовірністю, були здійснені підпали — там нарахували близько 100 осередків займання, що неможливо в разі звичайної лісової пожежі.

Водночас, у багатьох випадках ліси в Україні спалахують через необережність людей, зазначив Абрамовський.

"Я далекий від думки, що хтось спеціально підпалює ліс, це скоріше робиться з необережності. Раніше ліс не горів настільки масштабно, бо не був таким сухим, як зараз. Зазвичай спочатку займалася суха лісова підстилка, але вогонь не перекидався на зрілу деревину", — сказав міністр.

При цьому він розкритикував поширену практику випалювання сухостою.

"У той же час, у нас масово підпалюють суху траву, через що відбуваються викиди шкідливих речовин в повітря. Це втрати для біорізноманіття, дрібні тварини не встигають піти із зони підпалу. Ми виступаємо за посилення покарання за підпали сухої трави. Обговорюємо варіант, щоб відповідальність ніс власник або користувач земельної ділянки. Також умови користування мають включати турботу про екологічну безпеку", — додав Роман Абрамовський.

Як писала "ДС", масові пожежі на Луганщині почалися 30 вересня, за першу добу там зафіксували 146 пожеж в 32 населених пунктах. За даними ГСЧС, уздовж лінії розмежування утворилося шість масштабних вогнищ загоряння.

    Реклама на dsnews.ua