• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

У МОЗ розповіли, чому не наважилися продовжити локдаун

Реклама на dsnews.ua

У зв'язку зі зменшенням статистики кількості заражених коронавірусом в Україні вирішили не продовжувати дію посилених карантинних обмежень

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко в коментарі РБК-Україна розповів, що поки медична система України справляється з навантаженням: в лікарнях досить вільних ліжок, передає "ДС"

"Введення жорсткіших обмежень дозволило нам стримати стрімке зростання захворюваності, як це відбувалося і в інших європейських країнах", — пояснив Ляшко.

Як пояснив виданню глава комітету ВР з питань здоров'я нації, депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький, МОЗ спирався на статистику.

"Наявна статистика, за словами міністра, дозволяє вийти з режиму посиленого карантину і повернутися до адаптивного", — розповів Радуцький.

Він уточнив, що на зустрічі з міністром охорони здоров'я Максимом Степановим тиждень тому у депутатів виникли питання щодо правдивості статистики: чи не пов'язаний невеликий добовий приріст хворих з недостатньою кількістю проведених тестів.

"Але міністр пояснив, що зараз при легкому перебігу захворювання пацієнтів обстежують за допомогою експрес-тестів на антиген. А вони не потрапляють в загальну статистику по ПЛР і ІФА тестам. З цього, за словами міністра, також випливає, що число тяжкохворих знижується", — зазначив Радуцький.

Нагадаємо, в Україні з 8 січня почали діяти посилені карантинні обмеження. Вони були введені до 24 січня включно з метою запобігання поширенню COVID-19. В останній день локдауну Максим Степанов заявив, що завдяки посиленому карантину нібито вдалося стабілізувати ситуацію і розвантажити медичну систему в Україні.

Разом з тим раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що карантинні заходи триватимуть в Україні до кінця 2021 року.

За словами Максимова, на наступному тижні в Україні повернуть поділ країни на карантинні зони відповідно до темпів поширення коронавирусу в тому чи іншому регіоні.

    Реклама на dsnews.ua