• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У п'яти областях України колектори займалися "порнопомстою": СБУ припинила

Департамент внутрішньої безпеки Нацполіціі викрив в декількох областях колекторські колл-центри, які погрожували боржникам розправою та шантажували їх публікацією фейкових порнографічних фото

затримані
затримані
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Нацполіціі, передає "ДС".

Повідомляється, що надійшла скарга на групу осіб, яка діє нібито від Національного агентства з питань запобігання корупції, з метою вимагання від людей неіснуючих кредитних боргів або примусу до погашення наявних боргових зобовʼязань.

Під час перевірки зʼясувалося, що це співробітники колекторських компаній.

Вони погрожували позичальникам фінансових установ фізичною розправою і поширенням в соцмережах фальсифікованої інформації порнографічного змісту.

За зібраними матеріалами було порушено справу за ч.4 ст.189 (Вимагання), ч.3 ст.301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) і ч.2 ст.355 (Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобовʼязань) Кримінального кодексу України.

Так звані колекторські колл-центри діяли на території столиці та Київської області, Вінниці, Житомира, Черкас і Херсона. Правоохоронці провели понад два десятки обшуків за місцями розташування офісів банківських "посередників".

Було виявлено і вилучено оргтехніку, носії інформації, мобільні телефони та документація.

Нагадаємо, в квітні президент Володимир Зеленський підписав закон №4241 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості", який також називають "колекторським" законом.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua