• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Prozorro заступилися за театр на Дніпропетровщині, який "провів" через систему покупку двох пиріжків

Академічний музично-драматичний театр імені Лесі Українки в Кам'янському Дніпропетровської області використовував систему електронних закупівель Prozorro для звіту про придбання двох пиріжків в мережі магазинів АТБ, за які заплатили 4 гривні 10 копійок і 8 гривень відповідно

ілюстративне фото
ілюстративне фото / Pikabu.ru
Реклама на dsnews.ua

Відповідна інформація вказана на інтернет-порталі Prozorro, передає "ДС".

Так, звіт про закупівлі двох пиріжків був розміщений 5 і 19 лютого нинішнього року. Замовник вказав, що вага пиріжків в обох випадках становила 80 грамів.

Низка ЗМІ вказала, що участь в тендері двічі взяло тільки АТБ, і при відсутності конкурентів торги не проводилися, проте глава відділу комунікацій Prozorro Олена Шкарпова спростувала дану інформацію.

"Шок-контент. Вчора кілька медіа поширили новину, що Театр ім. Лесі Українки Кам'янського купив пиріжок за 8 грн через систему Prozorro в мережі магазинів АТБ", — написала вона в Facebook.

Шкарпова уточнила, закупка здійснювалася не через систему Prozorro. За її словами, людина купила пиріжок в магазині і відзвітувала про це в системі Prozorro. Вона додала, що покупка через систему Prozorro і звіт в ній — різні речі.

Глава відділу системи Prozorro також описала алгоритм здійснення таких закупівель:

  1. Людина пішла в магазин;
  2. Купила пиріжок;
  3. Взяла чек;
  4. Прийшла на роботу;
  5. Відкрила електронний кабінет Prozorro;
  6. Склала звіт про закупівлю пиріжка.

"Навіщо про це звітували в Prozorro? Тому що пиріжок купили за кошти театру. І публічні замовники повинні звітувати про всі закупівлі від 1 копійки. Щоб суспільство і контролюючі органи бачили все, що держава купує. Тому що ще рік тому таких дрібних закупівель, про які ніхто не звітував і ніхто не бачив, було сотні тисяч прямо на мільйони гривень. Копієчка до копієчки, як то кажуть ...", — написала Шкарпова.

Вона також висловила припущення, що куплені через Prozorro пиріжки — це реквізит для вистави.

"В цілому театр купує дуже багато всього, і це все видно в системі Prozorro", — зазначила Шкарпова.

Вона також підкреслила, що таким чином, тендер точно не проводили.

"Тому що проводити тендер на суми до 50 тис. грн не потрібно. Треба просто відзвітувати про закупівлю. І все. Все, доповідь про шок-контенті завершено", — з іронією підсумувала глава системи комунікацій Prozorro.

24 канал уточнив, що подібні закупівлі проводять і інші такі установи і заклади в Україні. Наприклад, Одеський національний театр відзвітував про купівлю ліхтарика і батарейок, а Львівський — IQOS і стіків до нього.

Відомо, що в театрі міста Кам'янське ставлять дитячі та дорослі вистави, проводять концерти, в самій будівлі можна скористатися послугою "шлюб за добу".

Нагадаємо, Жовтоводський міський відділ державної виконавчої служби Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в Дніпрі за допомогою системи електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) продавав кастет, вартість якого на онлайн-аукціоні стартувала від 84.60 грн.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua