• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Раді рекомендували створити в Україні базу ДНК

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував прийняти в першому читанні доопрацьований законопроєкт, який вводить державну реєстрацію геномної інформації людини

Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Комітету, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Апарату парламенту.

Законопроєкт № №4265 "Про державну реєстрацію геномної інформації людини" раніше був відправлений Верховною Радою на повторне перше читання.

Голова підкомітету Олександр Бакумов повідомив, що в доопрацьованому проекті уточнено деякі терміни, видозмінена ст. 4, яка визначає мету збору геномної інформації — зменшено кількість цілей обробки такої інформації.

Уточнена також ст. 5 про випадки обовʼязкової державної реєстрації геномної інформації людини. Зокрема, пропонується прибрати із обов’язкового переліку осіб, щодо яких немає відповідного рішення суду окрім тих, яким повідомлено про підозру у скоєнні умисних злочинів проти життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи, статевої недоторканності особи та до яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

До законопроєкту також внесені зміни в порядок обробки, зберігання інформації, а також передбачено добровільний відбір біологічного матеріалу військовослужбовців.

Як повідомляла "ДС", 29 квітня Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроект №4265, який вводить державну реєстрацію геномної інформації людини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua