• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У "Росспівробітництві" оголосили Шевченка "російсько-українським поетом"

Віцепрезидент Світового конґресу українців у Південній і Західній Європі, глава Союзу українців у Португалії Павло Садоха просить президента Володимира Зеленського розглянути на черговому засіданні РНБО заборону "Росспівробітництва"

Тарас Шевченко
Тарас Шевченко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відкритому листі на імʼя віцепрезидента Світового конґресу українців у Південній і Західній Європі, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

"Сьогодні, у 160-у річницю з дня смерті Тараса Григоровича Шевченка, російська агенція "Россотрудничество", яка визнана Європейським парламентом у 2016 році як пропагандистська, проводить спільно зі своїм представництвом в Києві захід: "Подведение итогов Международного творческого конкурса современных поэтов в день памяти русско-украинского поэта Тараса Шевченко". Вже сама назва заходу дезінформує українську і світову спільноту про те, що український поет, національний герой і символ України, Тарас Григорович Шевченко був "русско-украинским поетом". Але більше насторожує і турбує те, що на сьомому році війни, у Києві абсолютно відкрито функціонує представництво російської пропагандистської агенції "Россотрудничество". Це при тому, що в Росії закриті всі українські центри, переслідуються українські громадські діячі і Світовий конгрес українців визнаний як небажана в РФ організація", – йдеться у листі.

Також Садоха просить на наступному засіданні РНБО "розглянути питання заборони в Україні функціонування осередків російської пропаганди і дезінформації "Россотрудничества".

У свою чергу "Россотрудничество" на своїй сторінці зазначає, що підсумки конкурсу сучасних поетів до дня пам’яті Тараса Шевченка підіб’ють у середу.

"У день пам’яті російсько-українського поета Тараса Шевченка, 10 березня, відбудеться телеміст з Російським домом у Києві з метою підведення підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів. Фіналісти представлять свої роботи в форматі онлайн-читань на майданчику МІА "Росія сьогодні". Твори переможців увійдуть в літературний збірник "День Шевченко", який буде видано в Росії", – йдеться в повідомленні.

Зазначимо, у вівторок, 9 березня, відзначали 207-му річницю з дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди в різних містах України та світу пройшла низка урочистих заходів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua