• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У школі у Сумах діти пів року ґвалтували першокласника: про це знала поліція

Реклама на dsnews.ua

У навчально-виховному комплексі №16 в Сумах троє підлітків протягом не менше шести місяців ґвалтували учня першого класу

Обласна прокуратура вже висунула одному з них, 14-річному хлопцю, підозру, передає "ДС" з посиланням на Обозреватель.

Перше відео зі знущаннями над хлопчиком з'явилися в YouTube ще в березні цього року.

"Я бачила епізод, де в покинутому гаражі біля цієї школи підлітки змушують дитини є собаче г ** но. Особа хлопчика вимащене, він переляканий і розгублений. А за кадром чути голоси цих виродків:" Ну що, смачно? Правда, смачно!"- розповідає мешканка мікрорайону "Добровільний".

Протест місцевих мешканців
Протест місцевих мешканців

На другому відео вони вже змушують дитину сідати на відламану від парасольки ручку. І примовляють: "Нижче сідай, нижче".

"А на третьому відео дитину зовсім садили на пляшку. Це сталося 25 липня. Діти привели дитину додому, там був батько. Він став розпитувати що трапилося, тоді хлопці йому розповіли. Батько відразу викликав поліцію", — каже жінка.

Знущаннями над дитиною займалися троє старшокласників: 14-річний Артем П. і неповнолітні Артем Р., Вадим Л.

Спочатку поліція, незважаючи на заяву батьків дитини, не збиралася відкривати справу про зґвалтування: мовляв, все це звичайне хуліганство. Але під тиском громадськості, після того як люди вийшли на акцію все-таки відкрила провадження за фактом зґвалтування.

Акція протесту
Акція протесту

Тепер же 14-річному Артему П. пред'явлено підозру по ч.4 ст.152 (Зґвалтування). А ось двом іншим загрожує більш м'яке покарання, оскільки за віком вони непідсудні.

Зараз Артем П. переведений на домашнє навчання, до школи він не ходить. Однак до цього навчального закладу змушений ходити хлопчик, над яким так познущалися, і двоє учасників.

Хоча, як розповідають місцеві жителі, саме Артем П. під час знущань стояв поруч, а все це робили Артем Р. і Вадим Л. "Саме вони знімали труси і змушували дитину торкатися до їхніх органів", — говорить місцева активістка Наталя Бугаєць.

Крім цього, мама Вадима Л. працює технічним співробітником судмедекспертизи, а батько — колишній співробітник правоохоронних органів.

"Ці підлітки вже давно в школі відрізнялися своїми витівками. Вони могли встати серед уроку, підвищити голос і навіть вдарити вчителя, сказати непристойність. Учні розповідали, що часто шикувалися вздовж коридору ланцюжком і штовхали, били інших школярів, влаштовуючи їм такий "коридор". Самі діти зізнаються, що ходили на заняття як на каторгу", — розповідає Бугаєць.

У місцевих мешканців багато претензій як до самої школи, так і до директора. Ще з 2012 року люди незадоволені керівником.

"У школі немає порядку, немає дисципліни. Останнім часом цей навчальний заклад займає останні місця в рейтингу сумських шкіл за результатами ЗНО. Директор зробила навчальний заклад інклюзивним, сюди ходять діти з інвалідністю, хворі. Цим і пояснюють свої неуспіхи. Насправді це неправда", — говорить Бугаєць.

За її словами, школу покинуло понад 400 учнів за кілька років.

"Причина одна — тут не дають якісної освіти. Батьки, які хочуть, щоб їхні діти вступали до вузів, росли в нормальній обстановці, переводять їх в інші заклади", — зазначила активістка.

Про те, що творять підлітки школи, пише видання, в адміністрації школи знали, але чомусь заходів не вживали.

НВК №16 в Сумах, в якому все відбувалося
НВК №16 в Сумах, в якому все відбувалося

"Артем П. у нас вже років зо три як відомий своєю поведінкою. Він дуже багато прогулює, ображає молодших, зарозуміло ставиться до педагогів, нецензурно висловлюється. Ані психолог, ані соціальний працівник не могли з ним порозумітися. Ми зверталися в поліцію, але там весь час говорили, що ось досягне 14-річного віку, тоді до нього вживуть заходів. Його мама спочатку йшла на контакт, а потім сказала, що у неї золота дитина, а ми все наговорюємо ", — заявила директор НВК №16 Олена Стайко.

"Що стосується Артема Р., то у нього така поведінка стало проявлятися в останній рік. Він почав прогулювати, нахабно розмовляти, перебивати вчителів, також у нього стала проявлятися агресія. Мама співпрацює зі школою, ми думали, що це вікове, і з часом він це переросте. Що стосується третього учасника Вадима Л., то для нас це стало несподіванкою. Можливо, він потрапив у погану компанію", — додала вона.

Також директор підкреслила, що це відео знято в липні, коли в школі були канікули, і за дітей несуть відповідальність їхні батьки.

Гараж біля школи, в якому знущалися над дитиною
Гараж біля школи, в якому знущалися над дитиною

У понеділок, 9 листопада громадськість має намір вислухати звіт директорки школи, чиєю роботою вона дуже незадоволена. Громадяни впевнені, якби школою керував директор, якому не байдуже, то і таких фактів не було б.

"У травні департамент освіти Сумської міської ради уклав з нею новий контракт. Хоча там прекрасно знають, що коїться в навчальному закладі. У нас є документи, які говорять про те, що в школі не ведеться облік майна. Кудись зникли верстати, на яких раніше проводили уроки праці", — заявила вона.

За її словами, зник бюст драматурга Миколи Островського, а також не виявилося телевізора, мікрохвильової печі.

"Зараз телевізор повернули. Кудись зникають хороші меблі. Там, крім кабінету директора, школа ремонту не бачила, все залишилося як після Радянського Союзу. Директору оголосили догану після цього дикого випадку з маленьким хлопчиком, тепер вона її оскаржує в суді. Вона запевняла, що нічого не знала про те, що сталося, і назвала цих підлітків неосудними, мовляв, з ними ніхто не може нічого вдіяти", — говорить Бугаєць.

Місцеві мешканці вважають, що поліція занадто повільно веде розслідування.

"Після того як ми вийшли на акцію, написали лист президенту, вони місяць активно проводили різні слідчі дії. А потім знову все затихло. Тільки зараз оголосили одна підозра", — обурюється Бугаєць.

    Реклама на dsnews.ua