• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У закритті Kyiv Post звинуватили ОПУ: Никифоров відповів

У англомовного видання Kyiv Post кілька тижнів тому виникли проблеми через тиск Офісу президента на видавця і бізнесмена Аднана Ківана

Сергій Никифоров
Сергій Никифоров
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловила у Facebook головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва, передає "ДС".

"Сьогодні журналісти вранці прийшли на роботу і дізналися, що їх просто звільнили разом із багаторічним редактором Брайаном Боннером… Неофіційно проблеми у редакції почалися кілька тижнів тому. І наскільки мені відомо — пов’язані із тиском на Ківана з боку Офісу президента", — повідомила Мусаєва.

Вона наголосила, що Kyiv Post був основним джерелом інформації про Україну для посольств, міжнародних організацій та експатів.

"Джерело, яке писало про вагнергейт, офшорний скандал, антикорупційні органи та реформи загалом. Комусь це напевне не дуже подобалось. І власнику це дали зрозуміти… Намагатися впливати на Брайана та його колектив — справа марна. Брайан відомий своєю принциповістю і за 25 років зміг зберегти незалежну редакційну політику. Тому вирішили просто позбутися", — зазначила головний редактор УП.

Зважаючи на те, що опозиційних депутатів тепер намагаються не пускати у закордонні відрядження, а Офіс розробив власний тижневий дайджест, в якому збирається розповідати про "перемоги" — крок більш ніж логічний, вважає Мусаєва.

Прессекретар президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив, що в Офісі президента неприємно здивовані тим, що главу держави звинувачують у сприянні закриттю українського англомовного видання Kyiv Post.

"Уявити сучасне медіаполе України без KyivPost неможливо. 26 років це видання не лише знайомило іноземців із нашою країною, а й здобувало бездоганну репутацію високими стандартами роботи. Що б не було причиною сьогоднішніх новин про KyivPost, сподіваємося, видання продовжить роботу і збереже ту якість та стиль, які ставили його на найвищий щабель серед українських медіа. При цьому ми щиро та неприємно здивовані тим, як окремі політики та медійники заходилися безапеляційно винуватити в ситуації Офіс президента або навіть його особисто. Для нас сьогоднішні новини стали такою ж несподіванкою, як і для решти. Закликаємо не намагатися робити піар на проблемах авторитетного видання, а натомість брати з нього приклад — будувати собі ім’я щоденною якісною роботою", — написав він у Facebook.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua