• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Україна на другому місці в Європі за темпами поширення онкологічних захворювань, - ЦОЗ

Реклама на dsnews.ua
В Україні близько 1 мільйона людей з онкологічними захворюваннями знаходяться в стані ремісії

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦОЗ, передає "ДС".

Разом з тим, у центрі заявили, що кількість людей, які повертаються до нормального життя після лікування онкологічних захворювань збільшується з кожним роком.

"Зараз на обліку в країні майже 1 мільйон людей з онкологічною патологією, які успішно пройшли лікування і перебувають у стані ремісії", - йдеться в повідомленні.

Для кращих результатів лікування необхідно поліпшити якість життя. Тобто якщо людина уникає шкідливих звичок, дотримується здорового харчування, фізично активний і уважно стежить за станом свого здоров'я, то ризик рецидиву значно нижче.

Потрібно підтримувати зв'язок з лікарем та обов'язково повідомляти, якщо з'явилися нові симптоми, турбує біль, втома або безсоння. І звичайно, зовсім не варто пропускати планові обстеження. Це допоможе виявити ранні ознаки раку і попередити інші супутні захворювання.

Рухливий спосіб життя покращує результати лікування і знижує ризик рецидиву раку молочної залози, товстої кишки та ендометрію (слизової оболонки матки). Важливо попередньо проконсультуватися з лікарем і поступово збільшувати активність.
Надмірна вага збільшує ризик рецидиву. Експерти рекомендують споживати фрукти, овочі та цільні зерна, але в кожному разі про раціон необхідно проконсультуватися з лікарем. Уникайте продуктів з високим ступенем переробки і червоного м'яса. Обмежте споживання їжі з високим вмістом жиру, крохмалю або цукру.
Для профілактики раку не можна використовувати біологічно активні добавки.
ВООЗ повідомляє, що по всьому світу 22% онкохворих вмирають від раку, який виник внаслідок куріння. Відмовившись від куріння, людина зменшує ризик розвитку раку на 70%.

Вживання алкоголю може підвищити рівень естрогену в крові, що теоретично може збільшити ризик рецидиву.

Людям, які подолали рак, важливо контролювати свій час проведення на сонці, особливо з 10:00 до 16:00. Щодня необхідно використовувати сонцезахисний крем SPF з рівнем захисту не менше 30.

    Реклама на dsnews.ua