• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна залишила російський космічний проект: спільно з Італією

Реклама на dsnews.ua
Україна разом з Італією вийшла з російського проекту по створенню до 2030 року астрофізичної обсерваторії для спостереження джерел гамма-випромінювання у Всесвіті

Про це повідомив науковий співробітник Фізичного інституту Російської академії наук Аркадій Гальпер, передає "ДС" з посиланням на Lenta.ru.

Так, українські вчені спільно з італійськими колегами залишили російський космічний проект під назвою "Гамма-400".

З українцями ми просто були змушені припинити роботи, тому що їх вченим як би у ввічливій формі їх керівництво рекомендувало не брати участь", - сказав Гальпер.

За його словами, київські фахівці повинні були виготовити детектори - прозорі кристали, проходячи через які гамма-частка втрачає енергію, завдяки чому її можна виміряти. Також в їх завдання входило створення апаратури, що вимірює електромагнітну обстановку.

За словами Гальпера, італійська сторона відмовилася від участі в проекті з адміністративних причин. Планувалося, що італійці зроблять для обсерваторії частина приладу, що вимірює кут прильоту гамма-частинки. Тепер всю цю частину роботи повинні зробити в Росії. В той же час взяти участь у проекті погодилася Білорусь. Акт про наміри проводити спільну роботу був підписаний на рівні академій наук.

Запуск обсерваторії намічається в 2030 році. "Гамма-400" призначена для отримання даних з метою визначення природи "темної матерії" у Всесвіті, розвитку теорії походження високоенергічних космічних променів і фізики елементарних частинок, дослідження космічного гамма-випромінювання в діапазоні високих енергій і рентгенівського випромінювання, реєстрації заряджених частинок космічних променів, пошуку і дослідження гамма-сплесків.

Укрінформ уточнює, що показовим прикладом російських наукових довгобудів є космодром Східний в Амурській області РФ. Будівельні роботи почалися в 2012 році і до цих пір не завершені. За цей час було заведено велика кількість кримінальних справ за розкрадання та нецільове витрачання коштів.

    Реклама на dsnews.ua