• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Україна поступилася РФ за індексом щастя

Реклама на dsnews.ua
Кількість щастя від рівня доходів не залежить

Лідерами за індексом щастя стали Колумбія (85 п. п.), Фіджі (82 п. п.), Саудівська Аравія (82 п. п.), Азербайджан (81 п. п.), В'єтнам (81 п. п.), Аргентина і Панама (по 79 п. п.), - повідомляє "ДС" з посиланням на дослідницький холдинг "Ромир".

Міжнародна асоціація незалежних дослідницьких агентств Gallup InternationalWIN в рамках щорічного глобального опитування жителів планети «Кінець року» (End of the Year) поставила респондентам у всьому світі ряд традиційних питань. Один з них стосувався відчуттів особистого щастя. В кінці 2015 року на запитання дослідників відповіли понад 66 тисяч осіб у 68 країнах світу, чиї висловлювання фактично репрезентують світову громадську думку.

Питання звучало наступним чином: «Настільки щасливим або нещасним людиною ви себе відчуваєте у зв'язку з подіями у вашому особистому житті?». В цілому і середньому в світі щасливими себе навали дві третини опитаних (66%). Нещасним себе відчуває кожен десятий землянин (10%). А майже чверть опитаних (23%) відповіли, що не відчувають ні особливого щастя, але і нещастя теж немає в їх особисте життя. Таким чином, глобальний індекс щастя, який обчислюється шляхом вирахування частки нещасних з числа щасливих, склав на 2016 рік 56 процентних пунктів.

Індекс щастя в Україні склав 49 п. п., Росія обігнала нас на один пункт - у неї 50 п. п. (проти 59 п. п. в 2015 році). Найближчі суперники - Бразилія (54 п. п.), Японія (52 п. п.), Швеція (52 п. п.). В мінусовій зоні щастя траиционно залишаються Ірак (-12 п. п.). Невисокі показники у Тунісу (7 п. п.), Греції (9 п. п.), Афганістану (14 п. п.), Палестини (15 п. п.).

Карта кореляції індексу щастя і доходів на душу населення в країнах світу показує, що наявність або відсутність грошей на стан щастя не впливає. Найбільш щасливі нації живуть при середньорічному дохід не більше $20 тисяч на рік на людину. А концентрація щастя взагалі спостерігається у найбідніших країнах, де річний дохід не перевищує $7 тисяч.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua