Українка програла китаянці боротьбу за світову шахову корону

Вже після 46-го ходу китаянки Музичук визнала свою поразку

У понеділок, 14 березня, у Львові завершилася 9-я партія матчу за звання чемпіона світу з шахів серед жінок, в якому Хоу Іфань білими фігурами виграла в українки Марії Музичук і достроково стала чемпіонкою світу, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Відзначається, що матч завершився з рахунком 6:3 на користь китайської шахістки. Дев'ята партія не була найтривалішою за часом, і вже після 46-го ходу китаянки Музичук визнала свою поразку.

Раніше, в попередніх восьми партіях, українка не змогла здобути жодної перемоги, звівши чотири партії внічию і програвши другу партію (чорними фігурами) і шосту партію білими фігурами.

22-річна гросмейстер з Китаю Хоу Іфань в четвертий раз в кар'єрі стала чемпіонкою світу. Раніше вона завоювала цей титул в 2010, 2011 і 2013 роках. Також вона є триразовою переможницею жіночих командних чемпіонатів світу у складі команди КНР (2007, 2009, 2011). Вона - одна з трьох чемпіонок світу (разом з Єлизаветою Бикової і Се Цзюнь), яким вдавалося після перерви повертати собі шахову корону.

Як раніше повідомляла "ДС", 8-річна українка Вероніка Веремюк стала переможницею на чемпіонаті Європи з шахів.